еМагазин

Tag : Кристофер Реј

Свет

Директорот на ФБИ ја обвини Русија за мешање во САД

Редакција
Директорот на американското Федерално биро за истраги (ФБИ) Кристофер Реј изјави дека Русија продолжува да поттикнува раздор во САД, преку ширење лажни вести, пропаганда и...