еМагазин

Tag : аргентина

Спорт ТОП СТОРИИ

(Видео) Како се славеше победата на Аргентина во Буенос Аирес

Редакција
Аргентина по трет пат го освои Светското првенство во фудбал, а еве како се славеше во главниот град, Буенос Аирес: ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Меси најдобар фудбалер,...
Спорт ТОП СТОРИИ

Аргентина по трет пат светски првак во фудбал

Редакција
Аргентина трет пат во историјата стана светски првак во фудбал совладувајќи го вечерва во спектакуларно финале во Лусаил бранителот на трофејот Франција на пенали со...
Спорт ТОП СТОРИИ

Аргентина прв финалист на Светското првенство во фудбал во Катар

Редакција
Репрезентацијата на Аргентина е првиот финалист на Светското првенство во фудбал, кое се одржува во Катар. Таа го победи тимот на Хрватска (3:0), а во...
Свет ТОП СТОРИИ

Обожава танго и да готви, играл кошарка, работел како исфрлувач во ноќни клубови: Интересни факти за папата Франциск

Редакција
Во земјава денеска престојува поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск. Во продолжение неколку интересни факти за него: – Вистинското име на папата Франциск е Хорхе Марио...
Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО/ФОТО) Дали Хитлер побегнал со подморница во Аргентина, што открил ФБИ?

Редакција
Неодамна декласифицираните документи на американското Федерално истражно биро (ФБИ), покажуваат дека службата водела истрага за наводите дека германскиот нацистички лидер Адолф Хитлер не извршил самоубиство...
ЖИВОТ

(Фото) Ганка Цветанова и Сашко Кедев се икачија на вториот највисок врв во светот

Редакција
Поранешната министерка за култура, Ганка Цветанова и поранешниот кандидат за претседател на државата, Сашко Кедев се искачија на Аконкагва во Аргентина, вториот највисок врв во светот надвор од...