еМагазин

Tag : факти

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Факти за мајмунските сипаници

Редакција
Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) објави факти за вирусот на мајмунски сипаници. Мајмунските сипаници се предизвикани од истоимениот “вирус на мајмунски сипаници”, припадник на родот на...
Бизнис

„МојДДВ“: Како и колку пати може да ја скенирате фискалната сметка

Редакција
Фејсбук-страницата „МојДДВ“ е едукативна и дава одговори на најчесто поставуваните прашања за апликацијата „МојДДВ“. На неа може да се најдат интересни информации, во врска со нејзиното...
Свет ТОП СТОРИИ

Обожава танго и да готви, играл кошарка, работел како исфрлувач во ноќни клубови: Интересни факти за папата Франциск

Редакција
Во земјава денеска престојува поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск. Во продолжение неколку интересни факти за него: – Вистинското име на папата Франциск е Хорхе Марио...
Македонија

Димитров објави факти за референдумот: Да беше лесно, немаше да биде историски

Редакција
Министерот за надворешни работи Никола Димитров, на неговиот фејсбук-профил објави факти за референдумот. Неговиот фејсбук-статус го пренесуваме во целост: „Дали е факт дека на референдумот...