еМагазин

Tag : Никола Димитров

ЖИВОТ

Димитров кога ќе остаре сака да личи на Џорџ Клуни

Редакција
Министерот за надворешни работи Никола Димитров се пошегува дека кога ќе остаре сака да личи на познатиот актер Џорџ Клуни. „И јас си направив слика
Македонија

Димитров за случајот со Боки 13: Системот со сите маани почнува да се бори со криминалот

Редакција
Министерот за надворешни работи Никола Димитров се произнесе за случајот со Бојан Јовановски на неговиот фејсбук-профил: „Можеме да тонеме во разочарување и очај и да ја
Македонија

Потпишана спогодба за безвизен режим меѓу Северна Македонија и Украина

Редакција
Министерот за надворешни работи Никола Димитров и амбасадорката на Украина во Република Северна Македонија, Наталија Задорожњук денеска потпишаа спогодба за условите за заемни патувања на
Македонија

Димитров: Ако не ги започнеме пристапните преговори оваа година, тоа значи дека не постои европска перспектива

Редакција
Ја добивме 10-та препорака за почеток на преговори, ако треба да ја очекуваме и 11-та препорака од ЕК следната година, нема да имам лице да
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Кој дојде на одбележување на роденденот на кралицата Елизабета во Британската амбасада

Редакција
Британската амбасада синоќа го одбележа роденденот на кралицата Елизабета. Таа е родена на 21 април, но официјалниот роденден и се слави втората сабота во јуни.
ЖИВОТ

(Фото) Кога министерот Димитров се разубавува

Редакција
Министерот за надворешни работи Никола Димитров многу често објавува фотографии од позади сцена кога треба да гостува во некоја од емисиите. Синоќа тој објави фотографија
Македонија ТОП СТОРИИ

Лични впечатоци од средбата со Меркел: Заев и Димитров „непоправливи“ оптимисти

Редакција
По средбата со германската канцеларка Ангела Меркел и официјалното соопштение од Влада, премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи Никола Димитров искажаа лични впечатоци
Македонија ТОП СТОРИИ

Зошто Димитров не го пречека Ципрас пред Влада

Редакција
Министерот за надворешни работи Никола Димитров, не беше помеѓу министрите пред Владата кои го пречекаа грчкиот премиер Алексис Ципрас, бидејќи е во Вашингтон изјавија од
Македонија

Димитров: Чувстувувам тенденција Преспанскиот договор да се внесе во води во кој тој не навлегува

Редакција
Чувстувувам тенденција Преспанскиот договор да се внесе во води во кои тој не навлегува, во малцински прашања. Има напад врз него во Грција дека отвора
ЖИВОТ

(Фото) Филипче, Николовски и Димитров на Струмички карневал ги бркаат лошите

Редакција
Повеќе министри, амбасадори и дипломатски претставници вечерва присуствуваа на приемот за карневалските групи и гости што го приреди градоначалникот на Струмица, Коста Јаневски и Организацискиот