еМагазин

Tag : Никола Димитров

Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Не се бориме за дел од политичкиот колач, туку да го намалиме, целта е коренити промени на системот, рече Димитров на промоцијата на „Солуција“

Редакција
Ние како одговорни граѓани не се бориме за дел од политичкиот колач, туку да го намалиме, рече во обраќањето Никола Димитров, при промоцијата на Балканскиот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Денеска ќе биде промовирана „Солуција“ на Димитров

Редакција
Денеска ќе биде промовиран Балканскиот центар за конструктивни политики „Солуција“, чиј што претседател и коосновач е поранешниот министер за надворешни работи Никола Димитров. На настанот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Димитров на политичката сцена се враќа со „Солуција“

Редакција
Балкански центар за конструктивни политики – Солуција ќе биде името на новото политичко движење или новата невладина организација на Никола Димитров, објави МКД.мк. Димитров потврди...
Македонија ТОП СТОРИИ

Никола Димитров се враќа во политика

Редакција
Поранешниот министер за надворешни работи, Никола Димитров ги потврди шпекулациите кои се присутни подолго време, дека ќе се врати во политиката. За ТВ 21, Димитров...
Македонија ТОП СТОРИИ

Димитров: Колку подолго ќе трае пристапниот процес, толку повеќе време за етничкиот инжинеринг како нескриена амбиција на официјална Софија

Редакција
Фарса, меѓу другото, се дефинира како настан или ситуација што е апсурдна. Деновиве во Собранието се одвива токму фарса, за две суштински важни прашања за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Димитров: Владата го лаже народот – лага е дека историските прашања не се внесени во новиот предлог

Редакција
Поранешниот вицепремиер за европски прашања и министер за надворешни работи Никола Димитров, на Фејсбук изнесе свој став за францускиот предлог. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Сите детали: Објавен...
Македонија ТОП СТОРИИ

Димитров: Францускиот предлог ја билатерализира преговарачката рамка и не нè носи кон членство во ЕУ

Редакција
Францускиот предлог не нè носи кон членство во ЕУ. Ние сакаме да ги почнеме преговорите или сакаме да ги завршиме преговорите и да влеземе во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Димитров: Изјавата на Ковачевски, кој вели дека сите земји членки на ЕУ ја оправдувале уцената на Бугарија со историјата, може да биде злоупотребена за притисок кон нас

Редакција
Изненадува изјавата на премиерот Димитар Ковачевски, кој вели дека сите земји членки на ЕУ ја оправдувале уцената на Бугарија со историјата, пишува поранешниот вицепремиер за...
Македонија ТОП СТОРИИ

„Да се тврди дека нечиј идентитет е вештачки, фалсификат е неписмено,“ вели Димитров за изјавата на Радев

Редакција
Да се зборува за идентитетот на друг човек, а не па за идентитетот на друг народ, е дрско, безобразно и непристојно, пишува на неговиот Фејсбук-профил...
Македонија ТОП СТОРИИ

Потребна е целосен пресврт во нашата политика кон Бугарија, ние не сме нечија провинција, вели Димитров

Редакција
За најновите случувања во однос на политиката кон Бугарија на Фејсбук се огласи поранешниот министер за надворешни работи, Никола Димитров. “Преправањето дека имаме пријателски односи...