еМагазин

Tag : движење

ЖИВОТ

Посебен режим на движење за лицата со попреченост и нивните придружници

Редакција
За лицата со попреченост нема да важи забраната за движење во периодот од 19:00 до 20:00 часот, од понеделник до петок, а во деновите на...
Македонија

Полициски час од денеска од 16 до 5 часот, движење само по двајца

Редакција
Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови. Во деновите од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мерките почнуваат од среда: Забрана за движење од 16 часот до 5 наутро, за викенди 48 часа дома

Редакција
Владата на денешната седница воведе забрана за движење во целата држава од понеделник до петок од 16 часот попладне до пет часот наутро, за викенд...
Бизнис

СКСЗМ: Граѓаните да се известат најмалку 48 часови пред да се ограничи движењето

Редакција
За Стопанската Комора на Северо-Западна Македонија (СКСЗМ) неприфатлива е одлуката за ограничување на движењето на граѓаните на Куманово во текот на целиот викенд, бидејќи сметаат...
Македонија ТОП СТОРИИ

Целосна забрана за движење во Куманово од вечер во 21 до понеделник во 05 часот

Редакција
Владата донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд,...
Македонија

МВР: 1.082 македонски граѓани сместени во државен карантин

Редакција
Донесените мерки и препораките на Владата, генерално се почитуваат од страна на граѓаните на територијата на цела држава. Тие се совесни и свесни за комплексноста...
Македонија ТОП СТОРИИ

Воведен полициски час од 21 часот до 6 наутро: Кој ќе може да се движи и каде

Редакција
Вечерва на седница, Владата донесе одлука за воведување на полициски час, односно се забранува движење на населението во периодот од 21 до 06 часот секој...
Македонија ТОП СТОРИИ

Владата ќе воведе забрана и посебен режим на движење: Армијата и полицијата излегуваат на улица

Редакција
Владата на синоќешната седница ја задолжува Комисија за заразни болести при Министерството за здравство, да подготви детален писмен предлог со мерки и препораки за воведување...
Македонија ТОП СТОРИИ

Вонредната состојба не значи забрана на движење, полициски час и затворање на продавници

Редакција
Министерката за правда, Рената Десковска денеска појасни дека воведувањето на вонредна состојба не значи забрана на движење, полициски час и затворање на продавниците. Таа додаде...
Балкан

Албанија го ограничува движењето преку граничните премини „Стење“, „Св. Наум“ и „Блато“

Редакција
Почнувајќи од 6 часот утре заклучно со 15 март до 24 часот ќе биде ограничен влезот и излезот за сите патници од страна на граничните...