еМагазин

Tag : изјава

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Како изгледаат прашалникот и изјавата за согласност за интервенција, кои ќе ги пополнуваме кај стоматолог

Редакција
Стоматолошките ординации почна со работа, а новина за пациентите е дека задолжително ќе мора да одговорат на прашања од анамнестичко епидемиолошки прашалник, како и да...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев за грчкиот слоган „Macedonia the GReat“: Меѓународна комисија ќе го реши брендирањето на производите

Редакција
Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека Меѓународната експертска комисија што треба да се дооформи, согласно со Договорот од Преспа, ќе го реши трајно брендирањето на...
Македонија

Пендаровски: Изјавата на Заев непримерна

Редакција
Непримерна, со речник што може да навреди цели категории наши граѓани, вака претседателот Стево Пендаровски ја оцени изјавата на премиерот Зоран Заев кој рече дека...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Реакција за милион долари по спорната изјава на премиерот Зоран Заев

Никола Осило
Хит на социјалните мрежи е реакцијата на новинарите кои беа присутни кога премиерот Зоран Заев ја даде спорната изјава дека: „нема да дозволи неколку криминалци,...
Македонија

Караџовски вели дека бил во Обвинителството поради службени обврски, но не кажа во врска со што

Редакција
Претседателот на Судскиот совет, Зоран Kараџовски денеска пред Јавното обвинителството за организиран криминал и корупција изјави дека имал службени обврски и не може да каже...
Македонија

(ВИДЕО) Новинарите собраа 50 евра за да им даде изјава, Арнаудов кога му беа понудени кажа дека се шегувал

Редакција
Пратеникот Љубен Арнаудов утрово на влегување во Кривичниот суд на рочиштето за 27 април за коментар на Законот за амнестија побара 50 евра од новинарите...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Изјавата на Заев за македонскиот јазик која ја „покачи“ температурата во Грција

Редакција
Во Грција не стивнуваат реакциите по изјавата на македонскиот премиер Зоран Заев во Собрание, дека со Договорот од Преспа во иднина меѓудругото се отвара можност...