еМагазин

Tag : Унилатерална

Македонија ТОП СТОРИИ

Што пишува во едностраната изјава на Македонија за македонскиот јазик

Редакција
Македонија нема да прифати да разговара за поинакво решение за македонскиот јазик, тој треба да стане еден од службените јазици на Европската Унија, се наведува...