еМагазин

Tag : Чаир

Македонија ТОП СТОРИИ

Тетово му се приближува на Чаир по бројот на активни случаи на Ковид-19

Редакција
Скопски Чаир останува општина во рамките на Градот Скопје, но и на национално ниво со најголем број на активни случаи на Ковид-19. Според последните податоци,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Чаир, Гази Баба, Бутел, Карпош, Аеродром, Сарај, Центар се уште со голем број на активни случаи со корона вирусот

Редакција
Министерство за здравство информираше дека во изминатото деноноќие се регистрирани нови 165 случаи на заболени со корона вирусот, од кои 71 се од Скопје. Активните...
Македонија ТОП СТОРИИ

Чаир стигна до 442 активни случаи на Ковид-19: Најнови податоци за општините во Скопје

Редакција
Заклучно со податоците од вчера, во Скопје има вкупно 3.071 случаи на заразени со Ковид-19 од кои активни се дури 2.007. Скопската општина Чаир според...
Македонија ТОП СТОРИИ

Детален преглед по скопски општини: Чаир рекордер по заболени од корона вирусот, растат бројките во Аеродром и Карпош

Редакција
Министерството за здравство соопшти дека во изминативе 24 часа во Скопје се регистрирани 43 нови случаи на корона вирусот, со што вкупната бројка заразени порасна...
Македонија ТОП СТОРИИ

Детален преглед по скопски општини: Чаир се уште рекордер по бројот на заболени од корона вирусот

Редакција
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа во Скопје се регистрирани 93 новозаболени од корона вирусот. Бројот на активни случаи по општини во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Детален преглед по општини: Чаир се уште рекордер по бројот на заразени од корона вирусот

Редакција
Министерството за здравство соопшти дека денеска во Скопје се регистрирани 66 нови случаи на корона вирусот со што вкупната бројка на заразени во Скопје достигна...
Македонија ТОП СТОРИИ

Чаир стигна до 413 активни случаи на корона вирусот: Детален преглед по скопските општини

Редакција
Во Скопје денеска се регистрирани 80 нови случаи на Ковид-19. “Активни случаи по општини Скопје заклучно со вчера (по завршување на епидемиолошките анкети, може да...
Македонија ТОП СТОРИИ

Чаир останува на врвот во Македонија по бројот на активни случаи на Ковид-19

Редакција
Скопската општина Чаир со недели има најмногу активни случаи на заразени со корона вирусот не само во рамките на Град Скопје, туку и на национално...
Македонија ТОП СТОРИИ

Чаир има над 400 активни случаи на Ковид-19: Детален преглед по скопски општини

Редакција
Во Скопје денеска се регистрирани 55 нови случаи на заразени со корона вирусот. „Активни случаи по општини Скопје заклучно со вчера (по завршување на епидемиолошките...
Македонија ТОП СТОРИИ

МВР ќе поднесе кривична пријава против пет лица за „орото во Чаир“

Редакција
Секторот за внатрешни работи Скопје до Основното јавно обвинителство во Скопје ќе поднесе кривична пријава против пет лица – П.Ќ. (50), А.З. (46), Е.Е. (36),...