еМагазин

Tag : Чаир

Забава ТОП СТОРИИ

Баклава објави видео за песната „Чаир“

Редакција
Македонската група Баклава, објави видео за песната „Чаир (ул. “Крсте Асенов”)“. Песната е инспирана од детството на авторот Елена Христова и текстот буквално го опишува среќниот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Градоначалникот на Чаир, Ганиу бил на разговор во полиција, добил две прекршочни казни поврзани со посетата на Курти

Редакција
Градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу денеска бил повикан на разговор во полициската станица „Бит Пазар“ каде што бил информиран дека добил две прекршочни казни...
Македонија ТОП СТОРИИ

Бугарските навивачи провоцираа во Чаир, вели Спасовски

Редакција
Приведени се дваесет и едно лице пред фудбалскиот напревар меѓу Левски и Шкупи, а за инцидентот во Чаир, каде има и едно приведено лице, идентификувани...
Македонија ТОП СТОРИИ

МВР го утврди идентитетот на повеќето лица кои нападнаа бугарски навивачи во Чаир

Редакција
Министерството за внатрешни работи го утврди идентитетот на повеќето лица кои вчера нападнаа бугарски навивачи во Чаир, кои беа дојдени во Скопје за натпреварот помеѓу...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ново видео од нападот на бугарски навивачи во Чаир

Редакција
Вчера пред почетокот на мечот помеѓу скопски Шкупи и софиски Левски, бугарски навивачи беа нападнати од локални жители на скопски Чаир. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Бугарските навивачи...
Македонија ТОП СТОРИИ

29-годишен бугарски навивач проподен со нож во скопски Чаир

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи информираа дека 29-годишен навивач на Левски од Софија, Бугарија, бил избоден со нож во нападот кој се случи во скопски...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Со канти за ѓубре нападнати бугарски навивачи во скопски Чаир

Редакција
Телевизијата „Клан“ јавува за инцидент во скопски Чаир со бугарски навивачи, кои во Скопје се дојдени за мечот на Шкупи и Левски Софија. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ...
Локално ТОП СТОРИИ

Малолетен ученик од Чаир вперил играчка пиштол кон ученици

Редакција
Малолетен ученик вчера во основно училиште во Чаир извадил пластичен пиштол (играчка) и го насочил кон други ученици, по што и го предал на директорката...
Македонија

Османи именуван за координатор на чаирскиот огранокот на ДУИ, за Меџити одлуката е смешна и нелегитимна

Редакција
Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби преку својот Фејсбук профил упати честитка до шефот на дипломатијата Бујар Османи...
Локално ТОП СТОРИИ

Нападите врз деца од Радишани и Бутел во автобусот 57 продолжуваат, градоначалникот Костовски бара итна реакција од МВР

Редакција
Нападите врз деца од скопските населби Радишани и Бутел во автобусот 57 на територијата на Општина Чаир, кои се враќаат од центар, продолжуваат, а градоначалникот...