еМагазин

Tag : Ганка Цветанова

Македонија

Ганка Цветанова: Кажете и на Захариева дека во Македонија постои Бугарски културен центар

Редакција
Поранешната министерка за култура, Ганка Цветанова на Твитер регираше на изјавата на бугарската министерка за надворешни работи, Екатерина Захариева, која по најавата дека во Македонија...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Ганка не мирува, викендов го искачи Вихрен највисокиот врв на Пирин планина

Редакција
Ганка Цветанова веќе сериозно е навлезена во планинарските води, па викендов објави фотографија од искачувањето на највисокиот врв на Пирин планина, Вихрен 2.914 мнм. Вихрен,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Ганка Цветанова и Сашко Кедев се искачија на швајцарскиот врв Монк

Редакција
Ганка Цветанова го искачи швајцарскиот врв Монк (4.107мнм) заедно со нејзиниот партнер Сашко Кедев. Ова не е прв ваков подвиг на Кедев и Цветанова, имајќи...
Македонија

Ганка Цветанова за скандалот со Заев и руските комичари: Го замолувам да не зборува

Редакција
Со свое видување за скандалот со руските комичари и македонскиот премиер на Твитер се огласи и поранешната министерка за култура, Ганка Цветанова: Пред извесно време...
ЖИВОТ

(Фото) Ганка Цветанова и Сашко Кедев се икачија на вториот највисок врв во светот

Редакција
Поранешната министерка за култура, Ганка Цветанова и поранешниот кандидат за претседател на државата, Сашко Кедев се искачија на Аконкагва во Аргентина, вториот највисок врв во светот надвор од...
Македонија

Ганка Цветанова со порака до пратениците на ВМРО-ДПМНЕ кои гласаа за уставните измени

Редакција
Поранешната министерка за култура, Ганка Цветанова се огласи во врска со гласањето за уставните измени од страна на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ. „Најголемото наследство што можеш...
Македонија

Ганка Цветанова ја повика Канческа Милевска јавно да се изнесе дали ќе гласа за уставните измени

Редакција
Поранешната министерка за култура, Ганка Цветанова преку својот Твитер профил јавно ја повика поранешната министерка за култура и актуелна пратеничка на ВМРО-ДПМНЕ, Елизабета Канческа Милевска јавно...
Македонија

Ганка Цветанова: Апсењето на таткото на Бојаџи е типично УДБАшка метода за оцрнување на луѓе и цели семејства

Редакција
На апсењето на таткото на режисерот Јани Бојаџи, на својот Твитер профил, регираше и поранешната министерка за култура, Ганка Цветанова  „Не наседнувајте на соопштение на МВР...