еМагазин

Tag : комичари

Балкан

Вучиќ на пораката на Заев со извинување му возвратил со „Поздрав друже“

Редакција
Српскиот претседател Александар Вучиќ, во интервју за „ТВ Пинк“, меѓу повеќето теми, се осврна и на последата комуникација меѓу него и македонскиот премеир Зоран Заев,...
Македонија

Тачи: Заев ми се јави да ја разјасни изјавата што им ја дал на руските измамници

Редакција
Косовскиот претседател Хашим Тачи денеска изјави дека македонскиот премиер Зоран Заев му телефонирал синоќа, со цел да ги разјасни изјавите што им ги дал на руските...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Гордана Јанкулоска 2015: Шупрајш Зоран Заев 2019: Вери гут“: Твитер реакции за премиерот и руските комичари

Редакција
Не стивнуваат реакциите на социјалните мрежи за „местенката“ на премиерот Зоран Заев од страна на руските комичари Владимир Кузенцов и Алексеј Столаров. Премиерот освен што потврди...
Македонија

И Заев им вртел на руските комичари

Редакција
Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека и тој мислејќи дека разговара со вистинскиот поранешен претседател на Украина, Петро Порошенко им се јавувал на руските комичари Владимир...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев на руските комичари им праќал слики со Меркел

Редакција
Продолжувам со моите директни комуникации со претседатели и премиери поради тоа што сум непосреден човек и немам намера кога следниот пат ќе се јавам на...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

По „местенката“ на Заев: Русите не се наивни, но одговорност мора да има

Редакција
Не стивнуваат реакциите по „местенката“ што ја доживеа премиерот Зоран Заев од страна на руските комичари Владимир Кузнецов – Вован и Алексеј Столјаров – Лексус,...
Македонија ТОП СТОРИИ

„Ме измамија мангупи, а јас комуникативен“: Зоран Заев и руските комичари хит во регионалните медиуми

Редакција
Аудио снимката на руските комичари Владимир Кузенцов и Алексеј Столаров со премиерот Зоран Заев, на кого му се преставиле како поранешниот украински претседател Петар Порошенко...
Македонија

По „местенката“ на Заев: Руската амбасада не коментира шеги на комичари

Редакција
Амбасадата на Руската федерација во Скопје не сака да ги коментира разговорите на руските комичари Владимир Кузенцов и Алексеј Столаров со премиерот Зоран Заев, на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кои се руските „пранкери“ кои го измамија Заев: Комичари или службеници на Кремљ?  

Редакција
Руските комичари Владимир Кузнецов – Вован и Алексеј Столјаров – Лексус станаа познати во глобални рамки преку аудио снимките од телефонски разговори со познати личности,...
Македонија

Фросина Ременски: Снимката на руските “пранкери” со Зоран Заев е доказ дека сме таргет на хибридни закани како земја

Редакција
Со свое видување за аудио снимката со премиерот Зоран Заев и руските комичари на Фејсбук се огласи и потпреседателката на Собранието, Фросина Ременски. „Најголеми предизвици на...