еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Гордана Јанкулоска 2015: Шупрајш Зоран Заев 2019: Вери гут“: Твитер реакции за премиерот и руските комичари

Не стивнуваат реакциите на социјалните мрежи за „местенката“ на премиерот Зоран Заев од страна на руските комичари Владимир Кузенцов и Алексеј Столаров.

Премиерот освен што потврди дека во неколку наврати разговарал со нив, вчера рече и дека и тој ги барал нив, но и дека разменувал слики со лажниот Петро Порошенко.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Рускиот комичар Кузнецов за Алфа открива како дошле до телефонскиот број на Заев

И Заев им вртел на руските комичари

Заев на руските комичари им праќал слики со Меркел

Еве дел од твитовите:

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Штип за набавка на масло за греење вреден 578.000 евра

Никола Осило

ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за избори: Можни датуми 25 ноември, 2 декември, 9 декември или на пролет

Редакција

НЛБ Банка оствари добивка од 30 милиони евра за девет месеци

Никола Осило