еМагазин

Tag : хималаи

ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Запознајте ги македонските велосипедисти кои извозеа 270 километри на највисокиот превој во свет на Хималаите

Силвана Жежова
Македонска велосипедска МТБ експедиција за прв пат возеше велосипеди на највисокиот превој во свет 5.416 Торонг Ла, од 8 до 24 ноември. Лазо Миновски, Сашо...
ЖИВОТ

(Фото) Ганка Цветанова и Сашко Кедев се икачија на вториот највисок врв во светот

Редакција
Поранешната министерка за култура, Ганка Цветанова и поранешниот кандидат за претседател на државата, Сашко Кедев се искачија на Аконкагва во Аргентина, вториот највисок врв во светот надвор од...