еМагазин

Tag : велосипеди

Локално

Денеска посебен сообраќаен режим во Илинден, поради велосипедска трка

Редакција
Министерството за внатрешни работи (МВР) информира дека денеска во периодот од 12 до 16 часот, поради одржување на велосипедска трка „Трофеј Илинден“ во организација на...
Локално

Град Скопје ги објави повиците за субвенции за купување велосипеди и електрични тротинети

Редакција
Град Скопје денеска објави јавни повици за субвенционирање на граѓаните на подрачјето на градот Скопје за купување велосипеди и електрични тротинети во 2022 година. -Целта...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Почна пријавувањето за настанот на тркала „Вози право, вози здраво“

Редакција
Најмасовниот и најзабавниот настан „Вози право, вози здраво“ во организација на Стопанска банка АД Скопје повторно се враќа на скопските улиците, информираат од таму. На...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Општина Карпош објави оглас за субвенционирање на купување нови велосипеди

Редакција
Општина Карпош го објави јавниот оглас за субвенционирање на купување нови велосипеди за жителите од општината. -Акцијата започнува од денеска и ќе бидат доделени субвенции...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Град Скопје го затвори повикот: Се исцрпија сите средства за субвенции за велосипеди

Редакција
Поради големата заинтересираност на граѓаните за субвенциите за купување нови велосипеди и исполнување на предвидените средства, Градот Скопје известува дека овој јавен повик е затворен....
БЕСПАРИЦА

Побрзајте со аплицирањето: За еден ден се исцрпени повеќе од половина од субвенциите за велосипеди и тротинети

Редакција
За еден ден се исцрпени речиси половина од предвидените средства за субвенции за граѓаните за купување на велосипеди и електрични тротинети, информираат од Град Скопје....
Локално

Сите детали: Град Скопје го објави повикот за субвенции за купување велосипеди и електрични тротинети

Редакција
Град Скопје го објави повикот за доделување субвенции за купување велосипеди и електрични тротинети во 2021 година. Аплицирањето ќе се одвива онлајн, а право на...
Локално

МВР расчисти повеќе кражби на велосипеди

Редакција
Секторот за внатрешни работи Скопје – Полициска станица Бит Пазар, по преземени мерки и активности, расчисти неколку кражби на велосипеди на територијата на Скопје, информира...
Локално

Град Скопје ќе додели субвенции за велосипеди и електрични тротинети

Редакција
Советот на Град Скопје на денешната 68. седница ги изгласа предлог-одлуките за определување на максимален износ за доделување на поединечна субвенција на граѓаните на подрачјето...
Спорт ТОП СТОРИИ

(Галерија) „Малешевска Корија – Спорт авантура 2020“: Во Берово се возеа велосипеди низ убавите планински предели

Редакција
Во организација на Планинарскиот Спортски Клуб Малешевска Корија, Берово се одржа настанот „Малешевска Корија – Спорт авантура 2020“. Во рамките на настанот беа организирани две...