еМагазин

Tag : Стопанска банка

БАШ НИ Е ЌЕФ

Стопанска банка и VISA ве носат на Олимписките игри во Париз

Редакција
Стопанска банка АД – Скопје во соработка со брендот VISA организираат голема наградна игра во која најсреќните добитници ќе патуваат на Олимписките игри во Париз...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Четврти „Стопанска Триоги триатлон 2024“ на 19. мај во Скопје

Редакција
Четвртиот градски триатлон – спринт дистанца „Стопанска Триоги триатлон 2024“ ќе се одржи на 19. мај 2024 година во Скопје. Стартот и целта на натпреварот...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Стопанска банка Скопје ги избра проектите за инклузија на лицата со попреченост што ќе добијат вкупно 20.000 евра

Редакција
Во рамки на петтото издание на „Сонуваме. Менуваме“, општествено одговорниот проект за поттикнување на инклузијата на лицата со попреченост во општеството, Стопанска Банка одобри грантови...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Стопанска банка Скопје ги пренамени средствата за новогодишна репрезентација за донација на гинеколошките клиники

Редакција
Стопанска банка АД Скопје одлучи дел од средствата наменети за новогодишна репрезентација и подароци за вработените, партнерите и соработниците, да ги пренамени за донација која...
Забава

“Необичен ден“ ја остава публиката без здив и ја шири универзалната порака за прифаќање на разликите

Редакција
Со бројна публика составена од деца и возрасни кои возбудено следат што се случува на сцената без да трепнат, неверојатна визуелна сценографија која остава без...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Доделен автомобилот TESLA на среќниот добитник во наградната игра на Стопанска банка Скопје

Редакција
Најсреќниот добитник во големата наградна игра на Стопанска банка АД Скопје, Ацо Савиќ, вчера (23. ноември) пред просториите на Банката во центарот на Скопје ги...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Стопанска банка со донација на медицинска опрема за Институтот за медицинска физиологија и антропологија – спортска медицина

Редакција
Грижата за здравјето на спортистите и спортските рекреативци е клучна за создавањето здрави и успешни генерации кои се занимаваат со спорт. Стопанска банка АД –...
Техно

Google Pay овозможен за корисниците на платежни картички од Стопанска банка АД – Скопје

Редакција
Google Pay стана достапен за корисниците на платежни картички VISA и MasterCard издадени од Стопанска банка АД – Скопје, информираат од таму. Со тоа, клиентите...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Почна пријавувањето за седмото издание „Вози право, вози здраво“, настанот е закажан за 28 мај

Редакција
Почнува регистрацијата за најголемиот и најмасовниот настан на тркала „Вози право, вози здраво“ во организација на Стопанска банка АД – Скопје, кој годинава ќе се...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Промотивен орочен депозит со камата однапред – Штедење во Стопанска банка АД – Скопје

Редакција
Ако сте во дилема како да ги инвестирате своите слободни средства, искористете ја оваа одлична можност и вложете ги своите средства на промотивниот орочен депозит...