еМагазин

Tag : кражби

Локално

Скопјанка која се претставувала како попишувач и медицинска сестра „оперирала“ низ домови и вршела кражби

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 35-годишна осомничена за шест кривични дела – Тешка кражба од член 236 став 1 точка 3 од Кривичниот...
Локално

МВР расчисти повеќе кражби на велосипеди

Редакција
Секторот за внатрешни работи Скопје – Полициска станица Бит Пазар, по преземени мерки и активности, расчисти неколку кражби на велосипеди на територијата на Скопје, информира...
Локално

Приведен малолетник кој „оперирал“ во Штип: Извршил 12 кражби и разбојништва

Редакција
На 30.11.2020 од страна на полициски службеници од Полициската станица Штип по судска наредба и решение од Основен суд Штип, приведен е 17- годишник, поради...
Локално

Приведени двајца скопјани кои краделе од 16 возила

Редакција
На 14.11.2020 полициски службеници од СВР Скопје-ЕВР ОКР Чаир ги приведоа А.И. (18) и Ш.М. (26) од Скопје поради извршени 16 тешки кражби во возила...
Локално

Крадци оперираат низ лозовите плантажи: Кавадарчани ограбени додека го береле грозјето

Редакција
Кавадарчани биле ограбени додека го береле грозјето, непознати крадци им одзеле 7,5 илјади денари од тракторот кој бил паркиран на меѓата. Во изјава за МИА,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Ревизорите откриваат: Македонска пошта „олеснета“ за 2,2 милиони евра од кражби и проневери

Редакција
Во финансиските извештаи на Македонската пошта (Пошта на Северна Македонија) се евидентирани кусоци од благајничко работење во износ од 136 милиони денари или околу 2,2...
Локално

Крадец од Гостивар уривал рекорди: Извршил 20 кражби

Редакција
Секторот за внатрешни работи Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар расчисти 20 кражби извршени во Гостивар и до Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе три кривични...
Локално

Млад Кумановец „уривал рекорди“ во тешки кражби

Редакција
Кумановската полиција поднесе кривична пријава против деветнаесетгодишен кумановец кој за помалку од три месеци извршил пет тешки кражби на различни локации во градот, информираа денеска...
Локално

Тетовец осомничен за 27 кражби: „Оперирал“ во возила, деловни објекти и продавници

Редакција
Секторот за внатрешни работи Тетово целосно расчисти и документира 18 тешки, 8 кражби и 1 обид за тешка кражба, за чие извршување се сомничи 38-годишниот...
Локално

СВР Тетово: Не објавувајте на социјалните мрежи дека не сте дома за да не привлечете крадци

Редакција
Тетовската полиција инфомира дека започна со имплементација на нов превентивен проект „Превенција од тешки кражби“ чиј носител и координатор на активностите е Отсекот за превенција....