еМагазин

Tag : Македонска пошта

Бизнис

Вработените во Пошта загрижени од состојбата по пропаѓањето на „Еуростандард банка“: 2.300 вработени стравуваат за иднината

Редакција
Синдикатот на Пошта изразува загриженост од состојбата во работењето на комапнијата, особено по прекинот на работењето на платниот промет во 330 поштенски единици, и бара...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Ревизорите откриваат: Македонска пошта „олеснета“ за 2,2 милиони евра од кражби и проневери

Редакција
Во финансиските извештаи на Македонската пошта (Пошта на Северна Македонија) се евидентирани кусоци од благајничко работење во износ од 136 милиони денари или околу 2,2...
Локално

Благајник ја „олеснил“ подружницата на Македонска пошта во Гостивар

Редакција
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против С.Џ.(56) од Гостивар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „проневера во службата“,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Македонска пошта“ вработува 80 лица, плата до 23.381 денари

Редакција
АД „Македонска пошта” Скопје распиша оглас за пополнување на 80 работни места, на неопределено работно време. Се бараат соработници, шалтерски работници, преведувачи, манипуланти, насочувачи и...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Македонска пошта во загуба од 2,7 милиони евра

Редакција
Македонска пошта во текот на минатата година оствари загуба од 166,7 милиони денари или околу 2,7 милиони евра, што е намалување во однос на претходната...
Македонија ТОП СТОРИИ

ЕЛЕМ стана ЕСМ: Кои се новите имиња на МИА, Македонска пошта…

Редакција
На денешната седница Владата го разгледа и усвои и Извештајот на меѓуресорската работна група за извршување на обврските од Конечната спогодба со Република Грција, според...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Фондот за здравствено осигурување без тендер склучи договор со Македонски пошти вреден 9 милиони денари

Редакција
Фондот за здравствено осигурување на Македонија во постапка со преговарање без претходно објавување на оглас склучи договор за поштенски услуги со АД Македонска пошта. Вредноста...
Македонија ТОП СТОРИИ

Истрага „Поштенска банка“: Георгиевски и Груевски поради застареност на делото нема да бидат гонети од СЈО

Редакција
Специјалното јавно обвинителство (СЈО) информираше дека отворило нова истрага „Поштенска банка“, во која кривично гони 9 лица: Коле Смилевски, Томе Главчев, Ратко Димитровски, Викица Поповски, Георги Каратолис,...