еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Македонска пошта“ вработува 80 лица, плата до 23.381 денари

АД „Македонска пошта” Скопје распиша оглас за пополнување на 80 работни места, на неопределено работно време.

Се бараат соработници, шалтерски работници, преведувачи, манипуланти, насочувачи и други профили работници за работа во дирекцијата и во повеќе градови во државата.

Платите во зависност од работното место се движат до 23.381 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Родители внимавајте: Четворица основци од Битола сечеле вени инспирирани од интернет игрите „Момо“ и „Синиот кит“

Редакција

Уставниот суд ќе чека изјаснување од Собранието: Одложено гласањето за помилувањата

Редакција

„Водостопанство“ вработува 140 лица, плата до 25.500 денари

Никола Осило