еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Кина ја покажа застрашувачката воена моќ на најголема воена парада досега

Кина ги покажа најновите проектили вклучувајќи ги и оние за нуклерани боеви глави на најголемата воена парада досега, која се одржа на плоштадот Тиананмен, а за да се одебележи 70-години од основањето на државата.

Претседателот Кси Џинпинг рече дека ниту една сила не може да ја урне основата на државата.

Фото/Видео: Evening standard/Youtube/CNA

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Белата куќа: Трамп имаше „неформален разговор“ со Путин

Редакција

Собранието ја разреши Јанева

Редакција

ЈСП Скопје вработува 12 лица, плата до 40.798 денари

Никола Осило