еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„ЗСФ-КОМ“ на Фатмир Етеми ја зголеми сопственоста во „Скопски пазар“

„Скопски Пазар“ АД Скопје преку Македонската берза известува дека во изминатиот период по пат на трговски пренос правното лице „ЗСФ-КОМ“ ДООЕЛ Скопје се стекнало со дополнителни 1.724 обични акции издадени од „Скопски Пазар“ АД Скопје и во моментот (заклучно со 30.09.2019 година) е сопственик на 12.835 обични акции што преставува 18,09% во вкупнот број на обични акции издадени од компанијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„ЗСФ-КОМ“ на Фатмир Етеми на „голема врата“ влегува во „Скопски пазар“

Големи промени во „Скопски пазар“: Кои се новите раководни структури?

Промени во Надзорниот одбор на „Скопски пазар“: Фатмир Етеми еден од новите членови

НБРМ даде согласност: Фатмир Етеми нов член на Надзорниот одбор на Комерцијална банка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Партијата на Меркел е против датум за преговори за Македонија во јуни

Редакција

Веста за апсењето на актерката Силвија Стојановска одекна на Балканот

Редакција

Дури 455.100 македонски граѓани живеат во сиромаштија

Никола Осило