еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„ЗСФ-КОМ“ на Фатмир Етеми ја зголеми сопственоста во „Скопски пазар“

„Скопски Пазар“ АД Скопје преку Македонската берза известува дека во изминатиот период по пат на трговски пренос правното лице „ЗСФ-КОМ“ ДООЕЛ Скопје се стекнало со дополнителни 1.724 обични акции издадени од „Скопски Пазар“ АД Скопје и во моментот (заклучно со 30.09.2019 година) е сопственик на 12.835 обични акции што преставува 18,09% во вкупнот број на обични акции издадени од компанијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„ЗСФ-КОМ“ на Фатмир Етеми на „голема врата“ влегува во „Скопски пазар“

Големи промени во „Скопски пазар“: Кои се новите раководни структури?

Промени во Надзорниот одбор на „Скопски пазар“: Фатмир Етеми еден од новите членови

НБРМ даде согласност: Фатмир Етеми нов член на Надзорниот одбор на Комерцијална банка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Зимата се враќа на голема врата: Северен ветер и многу ниски температури од четврток

Редакција

(Фото) Товарно возило проби ограда на мост и падна во Вардар помеѓу Зелениково и Таор

Редакција

ЕДС, Пуцко петрол и Марковски Компани Борче лани склучиле највредни договори за јавни набавки

Редакција