еМагазин
Image default
Бизнис

Промени во Надзорниот одбор на „Скопски пазар“: Фатмир Етеми еден од новите членови

Собранието на акционери на „Скопски пазар“ на вчерашната седница за членови на Надзорниот одбор ги избра Фатмир Етеми од Скопје, Ацо Дудулоски од Струга и Димитар Џеков (независен член) од Гевгелија, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Оттаму доаваат дека на новите членови им следува надомест од 20.000 денари по одржана седница.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе го преземе ли Фатмир Етеми управувањето со „Скопски пазар“?

„ЗСФ-КОМ“ на Фатмир Етеми на „голема врата“ влегува во „Скопски пазар“

НБРМ даде согласност: Фатмир Етеми нов член на Надзорниот одбор на Комерцијална банка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Макстил“ оствари добивка од 1,9 милиони денари за девет месеци

Никола Осило

Во блок-трансакција продадени 33.675 акции од „Современ дом“

Никола Осило

„Реплек“ со зголемени приходи, но и со проблеми во работењето поради корона вирусот

Редакција