еМагазин
Image default
Бизнис

НБРМ даде согласност: Фатмир Етеми нов член на Надзорниот одбор на Комерцијална банка

Комерцијална банка АД Скопје преку Македонската берза соопшти дека Народната банка на РМ издала согласност Фатмир Етеми да стане член на Надзорниот одбор на Комерцијална банка.

Етеми беше именуван со Одлука на Собранието на банката одржано на 14.06.2018 година, а откако купи значителен број акции од банката.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Макпетрол“ го доби тендерот на Министерство за здравство за набавка на бензин

Никола Осило

Драстично намален прометот на Македонската берза

Никола Осило

Извештај на ММФ за Македонија за 2018 година: Монетарната политика е соодветна, а банкарскиот систем е стабилен

Редакција