еМагазин

Tag : комерцијална банка

Бизнис

Во блок-трансакција продадени акции од Комерцијална банка за 35.000 евра

Редакција
Во блок-трансакција вредна 2,1 милиони денари или околу 35.000 евра денеска на Македонската берза се продадоа 300 акции од Комерцијална банка АД Скопје. Акциите се...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Продаден блок акции од Комерцијална банка за 842.000 евра

Редакција
Во блок-трансакција вредна 51,8 милиони денари или околу 842.000 евра денеска на Македонската берза се продадоа 7.000 акции од Комерцијална банка АД Скопје. Акциите се...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Акциите на „Комерцијална банка“, „Алкалоид“ и „Макпетрол“ убедливо најтргувани во 2019 година

Редакција
Македонската берза го објави билтенот за минатата година во кој меѓудругото се објавени и податоците за најтргуваните акции. На првото место на листата е „Комерцијална...
Бизнис

Комерцијална, НЛБ и Шпаркасе банка од денеска ќе вршат исплати на пензиите

Редакција
Комерцијална банка, НЛБ Банка и Шпаркасе банка информираа дека од денеска ќе вршат исплата на пензиите. Пензионерите може да ја подигнат својата пензија на широката...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Адора Инженеринг“ повторно ја зголеми сопственоста во Комерцијална банка

Редакција
Комерцијална банка АД Скопје преку Македонската берза извести дека во изминатиот период преку берзански трансакции правното лице „Адора Инженеринг“ ДООЕЛ Експорт – Импорт Скопје се...
Бизнис

Продаден блок-акции од Комерцијална банка за 48.000 евра

Редакција
Во блок-трансакција вредна 2,9 милиони денари или околу 48.000 евра вчера на Македонската берза се продадоа 472 акции од Комерцијална банка АД Скопје. Акциите се...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Ќе успее ли Трифун Костовски да ја извади Еуростандард банка од потешкотии?

Редакција
Дали ќе успее ли еден од најпознатите македонски бизнисмени Трифун Костовски да ја извади од потешкотии неговата Еуростандард банка е дилема која се наметна откако...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Комерцијална нема да ја купи Еуростандард банка, но му даде кредит од 10 милиони евра на Трифун Костовски

Редакција
Во врска со претходната објава на Комерцијална банка АД Скопје за разгледување на можноста за стекнување акции издадени од Еуростандард банка АД Скопје, Комерцијална банка...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Тепачка“ за акции од Комерцијална банка на Македонската берза

Редакција
Македонската берза го објави билтенот за ноември во кој меѓудругото може да се види дека акциите на Комерцијална банка се убедливо најтргувани во минатиот месец...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Продадени два блока од 20.000 акции на Комерцијална банка за 1,9 милиони евра

Редакција
Во две блок-трансакции вредни 120,2 милиони денари или околу 1,9 милиони евра денеска на Македонската берза се продадоа 20.000 акции од Комерцијална банка АД Скопје....