еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Фондот за здравствено осигурување без тендер склучи договор со Македонски пошти вреден 9 милиони денари

Фондот за здравствено осигурување на Македонија во постапка со преговарање без претходно објавување на оглас склучи договор за поштенски услуги со АД Македонска пошта.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 9.000.000 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Од април нови правила: Собранието го усвои новиот закон за јавни набавки

Никола Осило

Комерцијална банка продава запленети уметнички слики, луксузни куќи и машини за да наплати кредити

Никола Осило

Новогодишна распродажба во УЈП: По багателни цени се нудат станови, автомобили, телевизори…

Редакција