еМагазин

Tag : денари

Локално

Благајник ја „олеснил“ подружницата на Македонска пошта во Гостивар

Редакција
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против С.Џ.(56) од Гостивар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „проневера во службата“,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

УЈП вработува 35 лица, плата до 36.445 денари

Редакција
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 35 државни службеници во Министерството за финансии – Управа за јавни приходи. Се бараат кандидати за помлади асистени, асистенти, инспектори,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Фондот за иновации и технолошки развој вработува шест лица, плата до 28.317 денари

Редакција
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 6 државни службеници во Фондот за иновации и технолошки развој. Во огласот се бараат кандидати за советници, виши соработници и...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Државниот просветен инспекторат вработува 16 лица, плата до 26.253 денари

Никола Осило
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 16 државни службеници во Државниот просветен инспекторат. Во огласот се бараат советници-инспектори, референти, помлади соработници… Платите во...
Бизнис

ЈП Железници-инфраструктура вработува 13 лица, плата до 28.402 денари

Никола Осило
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 13 јавни службеници во Јавнотo претпријатие за железничка инфраструктура (ЈП Железници – инфраструктура). Се бараат кандидати за...
Бизнис

Министерството за економија вработува пет лица, плата до 38.689 денари

Никола Осило
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 5 државни службеници во Министерството за економија. Се бараат кандидати за државен советник, помошник раководител, помлади сорaботници… Платите во...
Бизнис

Центарот за управување со кризи вработува осум лица, плата до 32.636 денари

Никола Осило
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 8 државни службеници во Центарот за управување со кризи. Се бараат кандидати за раководители, референти, помлади соработници… Платите...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за информатичко општество и администрација вработува 35 лица, плата до 32.867 денари

Никола Осило
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 35 државни службеници во Министерството за информатичко општество и администрација. Се бараат кандидати за раководители, помошници раководители, советници, виши и...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Најниско платени професии во Македонија: Работниците можат само да сонуваат за просечна плата

Никола Осило
Државниот завод за статистика ги соопшти најновите податоци за просечната месечна исплатена нето-плата по вработен според кои во септември 2019 година таа изнесува 25.435 денари....
Бизнис ТОП СТОРИИ

Топ пет професии со највисока просечна плата: Програмерите убедливо на врвот

Никола Осило
Државниот завод за статистика ги соопшти најновите податоци за просечната месечна исплатена нето-плата по вработен според кои во септември 2019 година таа изнесува 25.435 денари....