еМагазин

Tag : Гостиварец

Локално ТОП СТОРИИ

Гостиварец снимал сексуални односи со дете, заврши во притвор

Редакција
Основното јавно обвинителство Гостивар денеска донесе наредба за спроведување истражна постапка против 30-годишен гостиварец поради сомнение за сторено кривично дело Производство и дистрибуција на детска...
Локално

Гостиварец обвинет за пренесување на бруцелоза, му следува парична казна

Редакција
Гостиварец е обвинет за пренесување на бруцелоза и од страна на јавен обвинител побарано е да плати парична казна од 100 дневни глоби. Тој не...
Локално

Притвор за 31-годишен гостиварец осомничен за силување​ на 17-годишна девојка

Редакција
Основното јавно обвинителство  Гостивар поведе постапка против лице на возраст од 31 година, жител на Гостивар, за кој постои основано сомнение дека го сторил кривичното дело...
Локално

Гостиварец со години затајувал персонален данок

Редакција
Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против едно лице кое се товари за кривично дело „даночно затајување“ според член 279 став 1 од Кривичниот...
Локално

Гостиварчанец наместо во изолација поради Ковид-19 со авион заминал за Германија

Редакција
Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против две лица за сторено кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија согласно член 206...
Локално

Измама: Му зела 1.000 евра на гостиварец за да ја „вработи“ девојка му во државна институција

Редакција
Гостиварц пријавил во полиција дека бил измамен од женско лице на кое ѝ дал пари за да помогне при вработување во државна институција. Според СВР...
Локално

Кривична пријава за гостиварец и битолчанка осомничени за дилање хероин

Редакција
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против М.Ш.(50) од Гостивар и С.В.Х.(27) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...
ЖИВОТ

Гостиварец починал во авион на релација Базел-Скопје

Редакција
Половина час по полноќ на „Меѓународниот аеродром Скопје“ пристигнал авион што сообраќал на релација Базел-Скопје, и било пријавено дека во него имало лице кое не дава...
Локално

Гостиварец ранет во стомак, осомничениот приведен

Редакција
Дваесет и петгодишен гостиварец завршил на скопските клиники откако бил застрелан во стомакот. Полицијата привела едно лице кое се сомничи дека го го ранило момчето....