еМагазин

Tag : починат

Локално

Маж пронајден починат на нива до трактор во Дреново, Кавадаречко

Редакција
На нива во село Дреново, Кавадаречко, до трактор „ИМТ 539“, вчера бил пронајден починат И.Ј.(71) од селото. Лекар од Итна медицинска помош Кавадарци констатирал смрт...
Македонија ТОП СТОРИИ

Oд корона вирусот почина првиот здравствен работник во Македонија

Редакција
Фармацевтска комора на Македонија со огромна болка и тага соопштува дека на 27. мај починал нивниот колега дипломиран фармацевт Петар Мојсоски од с. Подгорци, Струга....
Македонија ТОП СТОРИИ

Од корона вирусот почина 56-годишен пациент од Прилеп, вкупната бројка до сега 111

Редакција
На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина 56 годишен пациент од Прилеп, лекуван на клиниката од 12 мај, информираат од Минстерство...
Локално

Седумдесет и едногодишен маж пронајден починат крај Тиквешко Езеро

Редакција
Седумдесет и едногодишен маж е пронајден починат крај Тиквешкото Езеро, во атарот на селото Ресава. Информацијата за МИА ја потврдија Брза помош Кавадарци и портпаролот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Немал претходни заболувања и контакт со потврден случај на Ковид-19, детали за починатиот пациент од Тетово

Редакција
Министерство за здравство вчера информираше дека во ГОБ „8 септември“ починал пациент од Тетово на возраст од 61 година, хоспитализиран на 28 април. Детали за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Откако му се влошила состојбата, 70-годишен велешанец починал од коронавирусот на пат кон Скопје

Редакција
Министерство за здравство информира дека на пат кон Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина пациент од Велес на 70 годишна возраст,...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Драган Вучиќ почина по компликации од корона вирусот

Редакција
Еден од најпрепознатливите ТВ-водители во Македонија, пејач и композитор, Драган Вучиќ (65) починал утрово на Инфективната клиника во Скопје. Тој бил заболен од корона вирусот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Втор починат пациент од корона вирусот: Почина маж од Дебар на 63 годишна возраст

Редакција
Министерството за здравство информира дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина пациент заболен од коронавирус. Се работи за маж...
Локално

Еден починат и петорица повредени во сообраќајка на патот Градско-Прилеп

Никола Осило
На 11.08.2019 во 08,30 часот било пријавено дека на магистралниот пат Градско-Прилеп, кај с.Дебриште, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Голф“ со битолски...