еМагазин

Tag : обљуба

Локално ТОП СТОРИИ

52-годишник од Богданци осомничен за обљуба врз малолетничка

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи (МВР) информираа дека синоќа во Богданци полициски службеници од ОВР Гевгелија го уапсиле Б.Г. (52) од Богданци, oсомничен за обљуба...
Локално ТОП СТОРИИ

69-годишен дедо во Прилеп ја силувал неговата малолетна внука

Редакција
Дедо од Прилеп ја силувал неговата малолетна внука, информираа од Министерството за внатрешни работи (МВР). „На 16.02.2024 година во 16.40 часот во Прилеп, полициски службеници...
Локално ТОП СТОРИИ

Татко пријавил дека 78-годишен сосед двапати го обљубил неговиот малолетен син

Редакција
56 годишен татко од Скопје пријавил дека соседот Д.П. (78) го обљубил неговиот малолетен син. Според извештајот на МВР, обљубата се случила во два наврати,...
Локално ТОП СТОРИИ

61-годишен гевгеличанец обљубил малолетник

Редакција
Вчера во 15:20 часот полицијата го уапсила Ѓ.А. (61) од Гевгелија затоа тоа што извршил обљуба врз малолетник од истиот град. Според портпаролката на СВР...
Локално

Дваесет и едногодишно момче од прилепско село извршило обљуба врз малолетничка

Редакција
Дваесет и едногодишно момче од прилепско село е приведено под сомнение дека извршило обљуба врз малолетничка. Од Министерството за внатрешни работи денеска информираа дека осомничениот...
Локално

Четириесетгодишник од Делчево приведен поради обљуба врз момче од Македонска Каменица

Редакција
Поради обљуба врз помлад жител од Македонска Каменица приведен е четириесетгодишник од Делчево. Информацијата ја потврдија од делчевската полиција, од каде информираа дека приведениот А.А...
Локално ТОП СТОРИИ

Ужас во струмичка Иловица: Татко силувал ќерка

Редакција
Жител на струмичко Иловица бил пријавен дека на 2 овој месец извршил обљуба врз неговата ќерка. Како што соопшти СВР Струмица, С.Д. (28) вчера во...
Локално

Притвор за 31-годишен гостиварец осомничен за силување​ на 17-годишна девојка

Редакција
Основното јавно обвинителство  Гостивар поведе постапка против лице на возраст од 31 година, жител на Гостивар, за кој постои основано сомнение дека го сторил кривичното дело...
Локално

Гостиварчанец осомничен за обљуба на 17-годишна девојка

Редакција
Триесет и едногодишен гостиварчанец е лишен од слобода откако бил пријавен дека извршил обљуба на малолетна девојка. Полицијата работи на расветлување на случајот. Според информацијата...
Локално ТОП СТОРИИ

Обвинителство му одреди притвор: 18-годишно момче од Гостивар обљубил 12-годишно девојче кое му било роднина

Редакција
Основното јавно обвинителство – Гостивар донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против лице на возраст од 18 години, поради основано сомнение дека го сторил...