еМагазин

Tag : внука

Локално

Скопјанец пријавил силување на неговата малолетна внука

Никола Осило
На 09.10.2019 во 00.42 часот во Полициската станица Чаир, жител на Скопје пријавил дека врз неговата малолетна внука била извршена обљуба од страна на нејзиното...
Локално

Крвава љубовна драма во Охрид: Го повредил со остар предмет поради внуката

Никола Осило
На 25.07.2019 околу 23.00 часот во СВР Охрид било пријавено дека на ул.„8-ми Септември“ бил нарушен јавниот ред и мир од лицата Г.Д.(35) и Ј.А.(29)...
ЖИВОТ

(Фото) За да докаже дека се безбедни, Филипче лично ја однесе внуката на вакцинирање

Редакција
Единствено добро што родителите можат да направат за своите деца е да им овозможат добро здравје, грижа и многу љубов, напиша министерот за здравство Венко...