еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Татко пријавил дека 78-годишен сосед двапати го обљубил неговиот малолетен син

56 годишен татко од Скопје пријавил дека соседот Д.П. (78) го обљубил неговиот малолетен син.

Според извештајот на МВР, обљубата се случила во два наврати, на 25-ти и 30-ти септември оваа година.

Од полицијата информираат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бугарскиот претседател Радев од Брисел: Во втората половина на јуни се очекува напредок за преговорите за членство на Македонија

Редакција

Во скопското село Ракотинци најден човечки труп

Редакција

(Фото) Mакедонската култура претставена во Кралскиот колеџ во Лондон

Редакција