еМагазин

Tag : малолетничка

Локално ТОП СТОРИИ

Истрагата е на највисоко ниво, велат од МВР за исчезнатата малолетничка

Редакција
Министерството за внатешни работи ја информира јавноста дека се преземаат интензивни мерки и активности за пронаоѓање на В.Ѓ. (14) откако денеска (27.11.2023) во 08.35 часот...
Локално ТОП СТОРИИ

18-годишник со украдено возило прегази малолетничка, која почина

Редакција
Полицијата го лиши од слобода М. С. (18) од Скопје, кој се сомнични дека минатиот месец извршил неколку кривични дела – „Одземање моторно возило“, „Тешки...
Локално ТОП СТОРИИ

Ужас во тетовско: Петмина малолетници и еден 18-годишник принудиле малолетничка на секс

Редакција
На 09.09.2023 во 19:30 часот во тетовско, полициски службеници од СВР Тетово лишиле од слобода пет малолетници и еден 18-годишник, сите од тетовско. Приведени се...
Локално ТОП СТОРИИ

Малолетничка од Скопје почина по пад од трицикл

Редакција
На 22.06.2023 околу 18.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Александар Урдаревски“, Р.С.(41) од Скопје, управувајќи трицикл, изгубил контрола и паднал на коловозот...
Локално

Малолетничка од Аеродром ја нападнала нејзината сосетка

Редакција
На 22.02.2023 во 12.40 часот во Полициската станица Аеродром, С.Г.(43) од Скопје пријавила дека на подрачјето на Аеродром била физички нападната од нејзина малолетна сосетка....
Локално ТОП СТОРИИ

52-годишен маж од Велес ѝ пуштал експлицитни фотографии на малолетничка

Редакција
На 17.01.2023 во 10.00 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода Р.Б.(52) од Велес. Тој се сомничи дека преку мобилна...
Македонија ТОП СТОРИИ

Малолетничка тепана и продавана за секс, уапсени пет лица

Редакција
Полицијата уапси пет лица кои користеле сексуални услуги од малолетничка на различни локации. Лицата се гонат под сомнение за „трговија со дете“ и против нив...
Локално

Малолетничка од Аеродром, со остар предмет ја нападнала 38-годишната мајка и ја повредила

Редакција
„На 28.11.2022 во 19.00 часот во Полициската станица Аеродром било пријавено дека околу 18.30 часот во дом на подрачјето на Аеродром, по претходна расправија, малолетничка...
Локално

Дваесет и едногодишно момче од прилепско село извршило обљуба врз малолетничка

Редакција
Дваесет и едногодишно момче од прилепско село е приведено под сомнение дека извршило обљуба врз малолетничка. Од Министерството за внатрешни работи денеска информираа дека осомничениот...
Локално ТОП СТОРИИ

Три девојки држеле во заложништво девојче во стан во Струмица и го нападнале со остар предмет

Редакција
Девојки на возраст од 17, 18 и 20 години киднапирале малолетно девојче, го држеле во стан и го нападнале со остар предмет, соопшти МВР. „На...