еМагазин

Tag : карактеристики

ФИНАНСИСКА ПИСМЕНОСТ

(Видео) Кои се заштитни карактеристики на македонските банкноти

Редакција
Народна банка во рамките на Глобалната недела на парите, објави ново видео од серијалот едукативни анимирани видеа „Со Народната банка во светот на финансиите“ Видеото...