еМагазин

Tag : скопјанка

Локално ТОП СТОРИИ

Скопјанка која се водеше како исчезната најдена почината во близина на манастир во Пинтија

Редакција
Зојка Луковиќ, од скопско Драчево, која од 31 декември се водеше како исчезната е пронајдена почината, информираа вчера од МВР. „Денеска (06.01.2023) во 10.03 часот...
Локално ТОП СТОРИИ

31-годишна скопјанка пронајдена мртва во стан

Редакција
На 08.12.2022 во 14:18 часот во СВР Скопје било пријавено дека во стан на ул.„Симеон Кавракиров“ починала М.М.(31) од Скопје, информираат од МВР. Екипа од...
Локално

Приведена 62-годишна скопјанка, го нарушила јавниот ред и мир за време на прес-конференција со најавен протест

Редакција
Полициски службеници привеле скопјанка која го нарушила јавниот ред и мир за време на денешната прес-конференција со најавен протест. – Денеска (08.12.2022) во 11:00 часот...
Локално ТОП СТОРИИ

Скопјанка предизвикала сообраќаен „карамбол“: Удрила во полициски автомобил, во запрено возило и повредила полицаец

Редакција
Денеска (16.11.2022) околу 00.30 часот на бул.„Гоце Делчев” во Скопје, патничко моторно возило „пежо” со скопски регистарски ознаки, управувано од С.А.(32) од Скопје, удрило во...
Локално

27-годишна скопјанка приведена во Тетово, осомничена е за трговија со луѓе

Редакција
Дваесет и седумгодишна жителка на Скопје е приведена во угостителски објект во Тетово поради сомнение за инволвираност во трговија со луѓе. Таа била приведена при...
Локално

Скопјанка која се претставувала како попишувач и медицинска сестра „оперирала“ низ домови и вршела кражби

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 35-годишна осомничена за шест кривични дела – Тешка кражба од член 236 став 1 точка 3 од Кривичниот...
Локално

Млада скопјанка нападната во Градскиот парк

Редакција
На 25.04.2021 во 16.45 часот во СВР Скопје, Г.Д.(20) од Скопје пријавила дека околу 14.30 часот во Градскиот парк била физички нападната од едно лице,...
Локално

Деветнаесетгодишна скопјанка нападнала полицаец

Редакција
На 18.04.2021 околу 15.05 часот во Полициската станица Аеродром биле приведени А.М.(20) и В.А.(19), двајцата од Скопје, затоа што го нарушиле јавниот ред и мир...
Локално

Измамена 84-годишна скопјанка: И зеле пари со лага дека ќерка и прегазила дете

Редакција
На 31.03.2021 во 18.00 часот во СВР Скопје, 84-годишна жена од Скопје пријавила дека била измамена од едно лице. Според пријавеното, на 30.03.2021 околу 16.00...
Локално

Скопјанка пријавила дека тетин се обидел да и ги обљуби двете ќерки

Редакција
На 26.02.2021 во 13.30 часот во Полициската станица Гази Баба, 42-годишна жена од Скопје пријавила дека Б.Н., тетин, се обидел да изврши обљуба врз нејзините...