еМагазин

Tag : скопјанка

Локално

Скопјанка пријавила обид за силување од зет за сестра

Редакција
На 06.12.2019 во 04.26 часот во СВР Скопје, 28-годишна жена од Скопје пријавила дека во станот каде што живеат нејзината сестра и зет, додека нејзината...
Локално

Скопјанка пријавила физички напад од таткото и братот

Редакција
На 04.12.2019 во 08.40 часот во СВР Скопје, А.Т.(21) од Скопје пријавила дека околу 08.10 часот во населба Автокоманда била физички нападната од нејзиниот татко...
Локално

Скопјанка си ја бара малолетната ќерка

Редакција
На 29.11.2019 во 23,00 часот во Полициската станица Гази Баба Д.Д.(41) од Скопје, пријавила дека од дома заминала нејзината ќерка С.А.(16) за која има сознанија...
Локално

Скопјанка пријавила обид за силување на нејзиниот малолетен син

Редакција
На 29.11.2019 49-годишна жена од Скопје пријави дека на 30.10.2019 околу 19,00 часот двајца малолетници физички го нападнале и се обиделе да извршат обљуба врз нејзиниот...
Локално

Скопјанка пријавила физички напад од таксист

Никола Осило
На 11.11.2019 во 05.10 часот во СВР Скопје, Т.С.(41) од Скопје пријавила дека околу 04.45 часот на ул.„Борис Трајковски“, по претходна расправија, била физички нападната...
Локално

Неколкумина тепале скопјанка на улица

Никола Осило
На 08.10.2019 во 20.40 часот во СВР Скопје, И.Н.(30) од Скопје пријавила дека во 20.10 часот на ул.„Методија Андонов Ченто’’ во Скопје била физички нападната...
Локално

Скопјанка физички нападната поради недоразбирање во сообраќајот

Никола Осило
На 08.10.2019 во СВР Скопје, Ф.Е.(36) од Скопје пријавила дека во 15.20 часот на ул. “Кеј Димитар Влахов“, поради недоразбирање во сообраќајот, била физички нападната...
Локално

Скопјанка пријавила дека три лица извршиле полови дејствија врз нејзиниот малолетен син

Никола Осило
На 07.10.2019 во 09.00 часот во Полициската станица Бит Пазар, 45-годишна жена од Скопје пријавила дека во август 2019 година тројца малолетници извршиле полови дејствија...