еМагазин

Tag : Градски парк

Бизнис

„Интеко“ го доби тендерот на Град Скопје за поставување атлетска патека во Градскиот парк вреден 41.000 евра

Никола Осило
Град Скопје по распишаниот тендер за набавка и поставувавње на трим тартан атлетска патека во Градскиот парк склучи договор со друштвото за застапување, инжинеринг, трговија,...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Шест електромобили наменети за одржување на поголемите градски паркови

Редакција
ЈП „Градски паркинг“ ќе донира шест електромобили на Град Скопје. Овие 6 електромобили во иднина ќе се користат за потребите на Град Скопје при реализација...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Програма: Трет скејтбординг натпревар ONE MORE TRY Skopje

Редакција
Под покровителство на Град Скпје, во последниот викенд од септември Скопје ќе биде домаќин на третиот Скејтбординг натпревар ONE MORE TRY Skopje, кој ќе се...
Забава

(Галерија) Викендов Скопје звучеше како светска метропола со Telekom Electronic Beats Picnic

Редакција
Скопскиот Градски парк минатата сабота (21.09) беше домаќин на уникатен настан под името Telekom Electronic Beats Picnic, на кој присутните се забавуваа со електронските звуци...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Telekom Electronic Beats пикник во Градски парк за совршен крај на летото

Никола Осило
Познатата европска програма за музика и животен стил Telekom Electronic Beats месецов повторно пристигнува во нашата земја, овојпат во форма на целодневен пикник кој ќе...
Локално

(Фото) Реновирана „Школка„ во Градскиот парк во Скопје

Редакција
„Популарната Школка во Градски парк после долго време е обновена. Подготвена за нови дружби и градски забави“, информираат од Град Скопје. Фото: Град Скопје...
Локално

(Галерија) Градски парк преполн, граѓаните уживаа во кино на отворено

Редакција
Уште една успешна скопска приказна во Градскиот парк. Топ атмосфера, многу публика и одлично дружење на филмската проекција „Господ постои, името ѝ е Петрунија” што...
Забава

„Господ постои, името и е Петрунија“ и „Џган“ може да се гледаат во Градски парк во киното на отворено

Редакција
„Господ постои, името и е Петрунија“ и „Џган“ се двата македонски филма што граѓаните ќе можат бесплатно да ги погледнат во киното на отворено, во...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(Фото) На скопјани им дојде преку глава: До кога автомобили и мотори слободно ќе се движат низ Градскиот парк?

Никола Осило
Граѓаните на Скопје не можат да избегаат од градскиот метеж и бучава ниту во Градскиот парк, бидејќи уличките наменети за движење на рекреативците се претворени...
Забава

Во четврток во Скопје започнува фестивалот „Summerland” 2019

Редакција
Оваа година за  првпат во Скопје, ќе се одржи фестивалот Summerland 2019. Од 04.07-28.07 во срцето на Градски парк со главна бина на Школка, секојдневно ќе има богата...