еМагазин

Tag : почината

Локално ТОП СТОРИИ

Во нејзиниот дом во скопски Аеродром пронајдена почината 54-годишна жена

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека на 28.04.2024 година во 14.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во домот на подрачјето на Аеродром...
Локално ТОП СТОРИИ

43-годишна струмичанка пронајдена почината во деловен објект

Редакција
Од МВР информираа дека синоќа во полициската станица во Струмица е пријавено дека во деловен објект во Струмица била пронајдена почината Л.П. (43) од Струмица....
Локално ТОП СТОРИИ

Пронајдена почината жена на постојка под Железничката станица во Скопје

Редакција
На автобуската постојка под Железничката станица во Скопје попладнево е пронајдено починато женско лице. Од Министерството за внатрешни работи за МИА информираа дека во 18:39...
Локално ТОП СТОРИИ

Скопјанка која се водеше како исчезната најдена почината во близина на манастир во Пинтија

Редакција
Зојка Луковиќ, од скопско Драчево, која од 31 декември се водеше како исчезната е пронајдена почината, информираа вчера од МВР. „Денеска (06.01.2023) во 10.03 часот...
Македонија

Пронајдена почината мигрантка кај Гевгелија

Редакција
На местото „Змиите“ во атар на гевгелиското село Петрово вчера била пронајдена почината мигрантка. Според соопштението од СВР Струмица, настанот бил пријавен вчера во 9...
ЖИВОТ

23-годишната девојка од Свети Николе, која почина од Ковид-19, имала и тумор на лимфното ткиво

Редакција
Девојката на возраст од 23 години, од Свети Николе, која се најде во вчерашниот билтен на починати од Ковид-19,, починала како последица на хематолошката малигна...
Локално

Кумановец усмртил жена на магистралниот пат за Крива Паланка

Редакција
Патничко моторно возило „фолксваген пасат“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од Б.Ѓ. (33) од Куманово, вчера попладне на магистралниот пат за Крива Паланка удрило во...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

18-годишната гевгеличанка која почина од Ковид-19 била бремена и имала претходни заболувања

Редакција
Меѓу починатите од Ковид-19 вчера имаше и 18-годишна девојка од Гевгелија. Телевизијата 24 објави дека таа била бремена седми месец, имала тешко срцево заболување и...
Македонија ТОП СТОРИИ

15-годишна девојка почина од Ковид-19 на Клиниката за инфективни болести

Редакција
Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфетктивни болести и фебрилни состојби почина 15 годишна пациентка од село Селце, тетовско. „Пациентката со многу тешка...
Македонија ТОП СТОРИИ

49-годишната жена од Куманово која почина од Ковид-19 била вакцинирана со една доза вакцина

Редакција
Телевизијата Телма јави дека еден од починатите пациенти од Ковид-19 од Куманово, жена на возраст од 49 години била вакцинирана со една доза вакцина. Информацијата...