еМагазин

Tag : објава

ЖИВОТ

(Фото) Мицкоски горд на неговата сестра Ивана која стана доктор на науки

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ретко објавува фотографии од приватни моменти, но денеска направи исклучок па на неговиот Фејсбук-профил објави фотографии од докторирањето на неговата...
Локално

СВР Тетово: Не објавувајте на социјалните мрежи дека не сте дома за да не привлечете крадци

Редакција
Тетовската полиција инфомира дека започна со имплементација на нов превентивен проект „Превенција од тешки кражби“ чиј носител и координатор на активностите е Отсекот за превенција....