еМагазин

Tag : социјални мрежи

Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Морбидно: Израелци се исмеваат со маката на Палестинците на социјалните мрежи

Редакција
Израелци на социјалните мрежа Тик Ток, Инстаграм… постираат исмејувачки видеа за Палестинците, кои во Појасот Газа со недели се без вода, храна, лекови…, пренесува телевизијата...
Забава

(Видео) Џенифер Лопез разголена со секси танц предизвика воздишки на социјалните мрежи

Редакција
Една од најпознатите поп-пејачки на денешницата и актерка Џенифер Лопез повторно го привлече вниманието на светската јавност откако на социјалните мрежи објави видео на кое...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Гнев на социјалните мрежи, откако се појавија фотографии со огромни гужви во „Сити мол“ за Black Friday

Редакција
На социјалните мрежи се појавија голем број на реакции откако се споделија фотографии на кои се гледа огромен ред на граѓани кои чекаат за да...
Локално

Несекојдневна измама: Скопјанец преку социјални мрежи „продавал“ бела техника

Редакција
На 20.10.2020 СВР Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал поднесе кривична пријава против Ф.М. од Скопје, за постоење основано сомнение дека пријавениот во...
Забава

(Фото) Џенифер Лопез „секс бомба“ и на 51 година

Редакција
Една од најпознатите пејачки и актерки на денешницата Џенифер Лопез на социјалните мрежи објави серија фотографии во бикини и други провокативни парчиња облека и покажа...
Забава

(Фото) Џенифер Анистон ги прегреа социјалните мрежи: Секси и на 50. години

Редакција
Последната фотографија на Џенифер Анистон и Бред Пит на доделувањето на САГ наградите за 2020 година го сврте вниманието кон оваа американска актерка во македонската...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) „Битка“ на Македонците и Бугарите за македонскиот јазик на социјалните мрежи

Редакција
Ставот на Бугарската академија на науките (БАН) дека македонскиот јазик не постои, туку тој е наречје на бугарскиот очекувано ги подгреа националистичките коментари на социјалните...
Забава

(Видео) Рита Ора ги запали социјалните мрежи за 29. роденден

Редакција
Една од најпопуларните поп-пејачки на денешницата Рита Ора неодамна го прослави својот 29. роденден. Таа на нејзините профили на социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм по...
Локално

Почесната артилерска стрелба на АРМ ги вознемири Скопјани

Редакција
Во пресрет на 18 Август – Денот на Армијата денеска се одржа почесна артилериска стрелба. Пукањето од армиските топови ги вознемири скопјани кои на социјалните...
Локално

СВР Тетово: Не објавувајте на социјалните мрежи дека не сте дома за да не привлечете крадци

Редакција
Тетовската полиција инфомира дека започна со имплементација на нов превентивен проект „Превенција од тешки кражби“ чиј носител и координатор на активностите е Отсекот за превенција....