еМагазин

Tag : искачување

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Ганка не мирува, викендов го искачи Вихрен највисокиот врв на Пирин планина

Редакција
Ганка Цветанова веќе сериозно е навлезена во планинарските води, па викендов објави фотографија од искачувањето на највисокиот врв на Пирин планина, Вихрен 2.914 мнм. Вихрен,...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Македонскиот планинар Стоицев успеа да ја искачи Аконкагва со оштетен вид, и стана втор во светот во тој подвиг

Редакција
Македонскиот планинар Стоилко Стоицев успешно го искачи и симна врвот Аконкагва 6.962 метри надморска височина, информираа од неговиот планинарскиот клуб „Македон“. „Огромен успех за него....
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Единаесетгодишниот планинар Бошев го искачи врвот Стефани, на планината Олимп во Грција

Редакција
Единаесетгодишниот планинар Ване Бошев го искачи врвот Стефани, на планината Олимп во Грција, висок 2.911 метри надморска височина. За ова денеска информираше неговиот татко Орданче,...