еМагазин

Tag : Клепа

ЖИВОТ

Околу 600 планинари се искачија на Клепа во чест на Калина и Александар

Редакција
Во организација на СПЕД „Клепа“ од Росоман во соработка со велешките „Грин Пауер“ и „Азот“ вчера се одржи 5-то јубилејно традиционално зимско планинарско искачување на...
ЖИВОТ

Четири години од смртта на Калина и Александар: Петто зимско планинарско искачување на Клепа, во нивна чест

Редакција
Во организација на ПСД „Клепа“ од Росоман во соработка со велешките „Грин Пауер“ и „Азот“ утре ќе се одржи петто зимско планинарско искачување на врвот...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Се формираше нов планинарски клуб „Клепа“

Редакција
Еве еден прекрасен пример за единствената мисија која ние планинарите ја имаме на ова тло, а тоа е со нашата активност да мотивираме, поттикнуваме и...
ЖИВОТ

На планинарската тура кон Клепа, ќе се садат садници во чест на загинатите Калина и Александар

Редакција
ЕГ Грин Пауер и Планинарски предизвик „12 врвови“ на 10 февруари (недела) организираат еднодневно традиционално зимско искачување на врвот Клепа (1.150 мнв). Во акцијата како...