еМагазин
Image default
Македонија

Ганка Цветанова: Апсењето на таткото на Бојаџи е типично УДБАшка метода за оцрнување на луѓе и цели семејства

На апсењето на таткото на режисерот Јани Бојаџи, на својот Твитер профил, регираше и поранешната министерка за култура, Ганка Цветанова

 „Не наседнувајте на соопштение на МВР за апсењето на таткото на Јани Бојаџи! Типично УДБАшка метода за оцрнување на луѓе и цели семејства. Сетете се дека и Ченто бил уапсен пред својата куќа, а тогашното МВР соопштило дека го уапсиле на границата при обид за бегство во Грција!“, напиша таа Твитер.

Фото: Промо/Твитер/

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Ругање со Христос„ на Јани Бојаџи ќе се прикажува само во Штип, другите државни центри за култура немале термин

„Интересен тајминг“ за апсење на таткото на Јани Бојаџи

(Видео) МВР со детали за апсењето на таткото на Јани Бојаџи и уште 12 лица

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Телефонски разговор на Заев со Ципрас по оставката на Коѕијас, и двајцата остануваат посветени на договорот

Редакција

Судењето за смртта на младиот Никола Саздовски почнува на 9 ноември

Редакција

Груевски: Ми беше сугерирано од братот на премиерот и обвинителот, дека ќе ми биде одложена казната ако убедам пратеници да гласат за уставните измени

Редакција