еМагазин

Tag : Јани Бојаџи

Македонија ТОП СТОРИИ

Режисерот Јани Бојаџи нов директор на ТВ Алфа, доаѓа на местото на Васко Ефтов

Редакција
Телевизијата Алфа денеска преку соопштение информираше дека телевизијата ќе ја води нов директор. На местото на новинарот Васко Ефтов, доаѓа режисерот и продуцент Јани Бојаџи....
Македонија

Францускиот амбасадор во Македонија го бендисал филмот на Бојаџи, „Ругање со Христос“

Редакција
Режисерот на „Ругање со Христос“, Јани Бојаџи, на својот Фејсбук профил напиша дека на Кристиан Тимониер, францускиот амбасадор во Македонија, му се допаднал неговиот филм,...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Повлечена забраната за прикажување на филмот „Ругање со Христос“

Редакција
Филмот „Ругање со Христос“ на режисерот Јани Бојаџи, чиј татко беше уапсен на денот на премиерата во Скопје, ќе може да се прикажува во киносалите...
Македонија

Иванов му даде подршка на Јани Бојаџи

Редакција
Претседателот Ѓорге Иванов му даде подршка на режисерот Јани Бојаџи. Тој на својот Фејсбук профил објави заедничка фотографија, на која напиша „подршка за Јани Бојаџи„. ПОВРЗАНИ...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Барањето за забрана нема правна основа: Филмот „Ругање за Христос“ слободно ќе се прикажува

Редакција
Државниот правобранител на Република Македонија утре ќе го повлече предлогот до Основниот суд Скопје 2 за изрекување на мерката времена забрана за прикажување на филмот...
Македонија

Јани Бојаџи: Татко ми се врати дома

Редакција
Режисерот на филмот „Ругање со Христос“, чиј татко беше превиден на денот на премиерата на филмот во Скопје, на својот Фејсбук профил, информира дека неговиот...
Македонија

Ќе има ли судска забрана на „Ругање со Христа“ на Јани Бојаџи?

Редакција
Телевизијата Алсат објави дека државниот правобранител пред неколку дена, на барање на Министерството за култура, побарал од Основниот суд Скопје 2 привремена забрана за емитување...
Македонија

Ганка Цветанова: Апсењето на таткото на Бојаџи е типично УДБАшка метода за оцрнување на луѓе и цели семејства

Редакција
На апсењето на таткото на режисерот Јани Бојаџи, на својот Твитер профил, регираше и поранешната министерка за култура, Ганка Цветанова  „Не наседнувајте на соопштение на МВР...
Македонија

„Ругање со Христос„ на Јани Бојаџи ќе се прикажува само во Штип, другите државни центри за култура немале термин

Редакција
Сценаристот и режисер Јани Бојаџи, по синоќешната македонска премиера на неговиот дебитантски филм „Ругање со Христос“ на отворањето на 3. Меѓународен фестивал на дебитантски филм...
Забава

(ВИДЕО) Спој на македонската чалгија и грчкото ребетико: Насловната тема од филмот ,,Ругање со Христос,,

Редакција
Режисерот на „Ругање со Христос“, Јани Бојаџи на својот Фејсбук профил го објави видеото за насловна тема од филмот, песната „Расеани“ на Горан Трајкоски. „Уживајте во музичкото...