еМагазин

Tag : премиера

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) „Диви и среќни“, прва акциона комедија на Балканот од холивудски размери

Редакција
Вчеравечер, во Cineplexx во Скопје се одржа гала премиера на бугарскиот филмски хит „Диви и среќни“ – акциона комедија што ги сруши рекордите на гледаност...
Забава

Премиера на „Диви и среќни“ во македонските кино-сали

Редакција
По рекордната гледаност во Бугарија и неколку европски премиери, хит акционата комедија “Диви и среќни“ премиерно ќе биде прикажана во Cineplexx Скопје и 3D Кино...
БАШ НИ Е ЌЕФ

По соборениот рекорд во гледаност, екипата на „Врба“ вечерва во Милениум има средба со публиката

Редакција
По соборениот рекорд во гледаност, екипата на „Врба“ вечерва во Милениум има средба со публиката За само 20 денови „Врба“ ги собори рекордите на гледаност....
БАШ НИ Е ЌЕФ

Премиера на краткиот филм „Метаксомиа“

Редакција
Премиерата на краткиот филм „Метакосмиа“, во сценарио и режија на Мартин Давитковски, ќе биде прикажан утре вечер во 19.30 часот во Театар Куманово. Главни улоги...
Забава

(Видео) Премиера на филмот „Ефектот на среќа“ на режисерот Борјан Зафировски

Редакција
Премиерата на играниот филм „Ефектот на среќа“ (The Happiness Effect) на македонскиот режисер Борјан Зафировски ќе се одржи во четврток (7 ноември) во кино „Милениум“...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Фото) Холивудска премиера на „Пајни: осамената елка“ – анимиран филм на кој работеше македонското студио „В Хаус анимејшн“

Редакција
Во Волф театарот, во рамки на реномираната Академија за телевизиски уметности и науки, и пред гости од светот на филмската индустрија, својата премиера ја имаше...
Забава ТОП СТОРИИ

(Фото) Како помина светската премиера на „Врба“ на Манчевски во Рим

Редакција
Синоќа, во рамките на Филмскиот фестивал во Рим се случи гала светската премиера на филмот „Врба“ во режија на Милчо Манчевски. Премиерната проекција на „Врба“...
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Медена земја“ премиерно прикажан на „Македокс“ и во „Синеплекс“

Редакција
Во емотивна атмосфера, со овации и срдечен аплауз, беше поздравена екипата на документарецот „Медена земја“ (Honeyland) на премиерните прикажувања пред македонската публика во рамките на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Премиера на „Браќа Карамазови“ во режија на Дејан Пројковски во Народниот театар во Софија

Редакција
Вечерва на големата сцена на Народниот театар „Иван Вазов“ во Софија премерно ќе биде изведена претставата „Браќа Карамазови“ во режија на македонскиот автор Дејан Пројковски....
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) „Бикини Мун“ на Манчевски имаше кино-премиера во Њујорк

Редакција
„Бикини Мун“, петтиот филм на најтрофејниот македонски режисер Милчо Манчевски, на 12 октомври имаше кино премиера во Њујорк. На црвениот килим пред киното, покрај бројни...