еМагазин

Tag : почина

Локално ТОП СТОРИИ

Детали од МВР за адвокатот кој почина во Граѓанскиот суд во Скопје

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи (МВР) денеска соопштија детали за адвокатот кој вчера почина во Граѓанскиот суд во Скопје. Станува збор за лицето Љ.С., кое...
Локално ТОП СТОРИИ

Адвокат почина во Граѓанскиот суд во Скопје

Редакција
Адвокат на возраст од 68-70 години денеска починал во Граѓанскиот суд во Скопје. Информацијата на Фејсбук ја сподели адвокатот Јанаки Митровски. „Бев сведок на исклучително...
Локално ТОП СТОРИИ

На 14-годишно момче му се слошило и починало во битолското село Крстоар

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека во битолското село Крстоар, вчера ненадејно починал малолетник, на 14-годишна возраст. Според информацијата на СВР Битола, вчера, попладне...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Почина таткото на Тоше, Никола

Редакција
Почина таткото на македонската легенда, Тоше Проески, Никола Проески. Тажната вест на социјалните мрежи ја сподели сестрата на Тоше, Дора Проеска. Никола и Доминика Проеска,...
Забава ТОП СТОРИИ

Почина легендарниот дизајнер Роберто Кавали

Редакција
На 83-годишна возраст по долго боледување синоќа почина светски познатиот дизајнер, Италијанецот, Роберто Кавали. Тој починал во неговиот дом во Фиренца. Стана популарен во 1970-тите,...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Замина „принцезата“ Слаѓана Милошевиќ

Редакција
На 68-годишна возраст почина Александра Слаѓана Милошевиќ, една од најпопуларните пејачки во времето на поранешна Југославија. Важеше за икона на новиот бран од осумдесетите. Ќе...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Почина еден од најпознатите македонски диџеи и продуценти Мирко Попов

Редакција
Денеска по кусо боледување почина еден од највлијателните и најуспешни скопски диџеи, музичари, композитори, текстописци, издавачи и продуценти Мирко Попов. Попов е роден во 1972...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

На 23-годишна возраст почина кикбоксерот Марко Тодоров

Редакција
На 23-годишна возраст почина Марко Тодоров, еден од најнадежните македонски кикбоксери. Во неговата кратка кариера освои бројни медали и признанија. Ќе биде погребан утре во...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Останавме без Атина Апостолова, доајенката на македонската народна музика

Редакција
На 78-годишна возраст вчера почина Атина Апостолова, доајенката на македонската народна музика. Ќе ја паметиме по бројните хитови, меѓу кои “Запејте мераклии“, “Цела вечер ќе...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Почина сопственикот на “Аурора Турс“ и на „Аурора Берово“ и “Аурора Козјак“, Славе Сирачевски

Редакција
Почина сопственикот на позната туристичка агенција “Аурора Турс“ и на еден од најубавите хотели во Македонија, “Аурора Берово“ на Беровоско Езеро и ресторанот “Аурора Козјак“...