еМагазин

Tag : ловџија

Локално

Поведена постапка за ловџија кој застрела друг ловџија

Редакција
Основното јавно обвинителство Прилеп поведе постапка против едно лице за кривично дело – Убиство од небрежност од член 126 од Кривичниот законик. „Осомичениот, прилепчанец на...
Локално

Застрелан ловџија во гевгелиско

Редакција
На 13.12.2020 во 09,00 часот во Полициска станица Гевгелија, било пријавено дека во Општата болница Гевгелија бил донесен Р.И.(67) од с.Кованец, кој, според пријавеното, на...
Локално

Ловџија застрела колега во градите во струмичко

Редакција
На 26.01.2020 во Полициската станица Струмица било пријавено дека во 08.00 часот на место викано „Чепели“, атар на село Раборци, струмичко, Н.Н.(64) од Струмица, додека...
Локално

Ловџија погоден од залутано зрно дента по Новогодишната прослава

Редакција
На 01.01.2020 околу 13.00 часот во Полициската станица Крива Паланка било пријавено дека  на место викано „Петини рид“, атар на с.Луке, кривопаланечко, М.Д.(37) од Крива Паланка,...
Локално

Маж повреден од експлозивна направа при лов крај брегот на Црна Река

Редакција
На 01.12.2019 околу 13.00 часот во Полициска станица Прилеп било пријавено дека во Градската општа болница Прилеп бил донесен со повреда С.Б.(65) од с.Обршани, информира...
Локално

Почина ловиџија откако бил застрелан од колега на планината Кожуф

Редакција
На 03.11.2019 во 10.43 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на планината Кожуф имало повредено лице при лов, информира МВР. Полициски службеници излегле...
Локално

Ловџија од невнимание застрелал колега при лов на диви свињи во битолско

Редакција
На 08.09.2019 околу 22,30 часот во СВР Битола било пријавено дека во с.Габалавци,битолско на место викано „Бакици-нива“, Р.М.(38) од с.Габалавци заедно со Љ.Н.(56) и Г.А.(33)...
Локално

Ловџија застрела колега во Крива Паланка

Редакција
На 30.12.2018 година околу 10,00 часот во Полициска станица Крива Паланка, од здравствен дом Крива Паланка, било пријавено дека бил донесен М.Р.(57) со телесни повреди...
Локално

Ловџија застрелал колега од Велес

Редакција
На 23.12.2018 година оклоу 14,00.часот кај место викано „Кале“ во атар на село Бањица, велешко, пријавено е дека по завршување на ловот, движејќи се во...