еМагазин

Tag : несреќен случај

Локално

Поведена постапка за ловџија кој застрела друг ловџија

Редакција
Основното јавно обвинителство Прилеп поведе постапка против едно лице за кривично дело – Убиство од небрежност од член 126 од Кривичниот законик. „Осомичениот, прилепчанец на...