еМагазин

Tag : Клинички центар

Македонија

Владата ќе одвои 78 милиони денари за реконструкција на јавните површини во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“

Редакција
На денешната седница Владата ја донесе Уредбата со законска сила за финансирање на организирање и реконструкција на јавните површини во просторот на Клинички центар „Мајка...
Локално

Вработена во Клинички центар пријавила физички напад од колега

Никола Осило
На 29.10.2019 во 11.45 часот, во СВР Скопје, С.С.(51) од Скопје пријавила дека околу 04.00 часот во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, додека била на работното...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за здравство го распиша тендерот за изградба на нов Клинички центар

Никола Осило
Министерство за здравство распиша тендер за изградба на нов универзитетски Клинички центар на грин-филд локација по модел „клуч на рака“ со поддршка при менаџирање на...
Бизнис

Владата ќе земе кредит за новиот Клинички центар во Ѓорче Петров

Никола Осило
Создадени се првите конкретни услови, преку обезбедување финансиски средства, за изградбата на новиот Универзитетски Клинички центар во скопската општина Ѓорче Петров. Ова е една од...
Македонија

Боки 13 од Шутка пренесен во Клинички центар

Редакција
Бојан Јовановски првоосомничен во случајот „Рекет“ денеска е пренесен на скопските клиники поради испитувања за закажана операција од претходно, потврди Есад Рахиќ, директорот на затворот...
Локално

Брачен пар нападнат на паркингот кај Клинички центар

Никола Осило
На 03.03.2019 во 15.45 часот во СВР Скопје, Б.К.(34) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 13.00 часот, пред главниот пункт за наплата на паркинг...
Македонија

Новиот Клинички центар ќе биде во скопски Ѓорче Петров

Редакција
На владината седница денеска помина одлуката за избор на новата локација за изградба на новиот Клинички центар. Локацијата ќе биде во општината Ѓорче Петров, изјави...
Локално

Вработените во Клиничкиот центар со блокади и неплаќање против одлуката за зголемена цена на паркирањето

Редакција
Вработените во Клиничкиот центар денеска на протест го изразија своето незадоволство поради одлуката на Советот на Град Скопје, според која, цената за месечно паркирање за вработените...
Локално

Вработените во Клинички центар наместо 300 ќе плаќаат 800 денари месечна карта за паркирање во комплексот

Редакција
Советот на Град Скопје на денешната 22-ра седница ја усвои Одлуката за изменување и дополнување на ценовникот на услугите што ги извршува ЈП „Градски паркинг“....
Локално

Синдикатот на Клинички центар реагира на предложеното зголемување на цената за паркинг

Редакција
Синдикатот на вработените во Клиничкиот центар реагира на предложеното зголемување на месечното паркирање за вработените на паркинг местата во комплексот клиники „Мајка Тереза“ и бара...