еМагазин

Tag : Клинички центар

Македонија

За Клинички центар заинтересирани англиска и турска компанија, вели Меџити

Редакција
Клиничкиот центар е проект што останува како приоритетн во мојот фокус. Тоа прашање бара многу подготовки. Заинтересирани се англиска и турска компанија, но и други...
Македонија ТОП СТОРИИ

Еден клинички центар без економски директори, најави министерот Меџити

Редакција
Министерот за здравство Фатмир Меџити очекува од јануари наредната година да функционира еден клинички центар, најверојатно со еден генерален директор, со што би се укинале...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Ќе остане ли и Клинички центар без струја, Ковачевски тврди оти не

Редакција
Во Клиничкиот центар нема да биде исклучена струјата, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски, додавајќи дека во „ЖРСМ Транспорт“ струјата треба да е веќе вклучена. Ковачевски...
Македонија

Прекинот на струја не ја попречи работата на Клиничкиот центар и негата на пациентите

Редакција
По прекинот на електричната енергија вчера во текот на попладневните часови во Скопје, на Клиничкиот центар се преземени сите неопходни мерки за да се избегнат...
Македонија

Затворени ковид-центрите на клиниките за очни болести и уво, нос и грло

Редакција
Од вчера е затворен ковид центарот на Клиниката за очни болести, а денеска ќе се затвори ковид центарот и во Клиниката за уво, нос и...
Локално

Со остар предмет и се заканувал на вработена во ковид-центарот во скопскиот клинички центар

Редакција
На 30.11.2020 околу 23.50 часот во Полициска станица Центар е пријавено дека во во ковид-центарот во рамки на Комплекс клиники „Мајка Тереза“, околу 22.30 часот...
Македонија

Владата ќе одвои 78 милиони денари за реконструкција на јавните површини во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“

Редакција
На денешната седница Владата ја донесе Уредбата со законска сила за финансирање на организирање и реконструкција на јавните површини во просторот на Клинички центар „Мајка...
Локално

Вработена во Клинички центар пријавила физички напад од колега

Редакција
На 29.10.2019 во 11.45 часот, во СВР Скопје, С.С.(51) од Скопје пријавила дека околу 04.00 часот во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, додека била на работното...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за здравство го распиша тендерот за изградба на нов Клинички центар

Редакција
Министерство за здравство распиша тендер за изградба на нов универзитетски Клинички центар на грин-филд локација по модел „клуч на рака“ со поддршка при менаџирање на...
Бизнис

Владата ќе земе кредит за новиот Клинички центар во Ѓорче Петров

Редакција
Создадени се првите конкретни услови, преку обезбедување финансиски средства, за изградбата на новиот Универзитетски Клинички центар во скопската општина Ѓорче Петров. Ова е една од...