еМагазин

Tag : Козле

Македонија ТОП СТОРИИ

Се затвора Заводот за рехабилитација во Козле: Заболени од корона вирусот 8 медицински лица и 2 пациенти

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес-конференција соопшти дека во Инстутот за физикална медицина и рехабилитиација во Козле се тестирани 46 вработени и 6...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Видео) Безмилосна сеча на ретки дрвја во Козле: „Пресечена историја“

Никола Осило
Граѓани на социјалните мрежи постираа видео на кое се гледаат исечени дрвја во дворот на Угостителското училиште во Козле. „Сликите го покажуваат последното сечење и...
Локално

Исчезна 15-годишна штитеничка од групен дом во Козле

Никола Осило
На 13.03.2019 во 20.30 часот во Полициската станица Карпош, вработен во Групен дом О.Е. „Козле“ пријавил дека од домот самоволно се оддалечила нивна 15 годишна...