еМагазин

Tag : ковид-центар

Македонија

Во штипскиот ковид-центар се зголемува бројот на хоспитализирани пациенти

Редакција
Зголемен е бројот на хоспитализирани пациенти во штипскиот ковид-центар. За само пет дена двојно е зголемен бројот на лица кои бараат болнички третман. Портпаролот на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Еден пациент почина во ковид – центарот во Тетово

Редакција
Во изминатите 24 часа во Тетовската клиничка болница има починато едно лице меѓу хоспитализираните во ковид – центарот. Починатото лице е родено 1952 година. -Во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителство „чешла“ фирми поврзани со изградбата, надзорот и одржувањето на ковид-центарот во Тетово

Редакција
Основното јавно обвинителство Тетово продолжува со континуирано преземање дејствија за расчистување на трагичниот настан во модуларната ковид болница, кога 14 лица го загубија животот во...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Нова снимка од страотниот пожар во ковид-центарот во Тетово, се слушаат и експлозии

Редакција
На социјалните мрежи се појави нова аматерска снимка од страотниот пожар во ковид-центарот во Тетово. На снимката се слушаат и експлозии, најверојатно од кислородот. Во...
Македонија

Германските екперти кои треба да ги утврдат причините за пожарот во Тетово се уште не се пристигнати

Редакција
Јавното обвинителство (ОЈО) соопшти дека експертскиот тим од Федералната криминалистичка полиција на Германија, кој треба да помогне за утврдување на причините за пожарот во модуларниот...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

„Имаше детонации од боци, ми пукна под колено“: Сведоштво на пожарникар кој беше повреден при гаснење на пожарот во Тетово

Редакција
Игор Симовски е еден од двајцата повредени пожарникари од Тетовската територијална противпожарна единица при гаснењето на пожарот во модуларната болница во средата, кој на средба...
Македонија ТОП СТОРИИ

Сопруга на пациент и ќерка на пациентка помеѓу загинатите во ковид-центарот во Тетово, Обвинителство со детали за истрагата за пожарот

Редакција
Дејствијата кои ги преземаат петтемина обвинители за утврдување на причината за настанување на пожарот во модуларната ковид болница во Тетово во кој животот го загубија...
Македонија ТОП СТОРИИ

Спасените 12 пациенти немаат повреди од пожарот, еден починат меѓу ковид-болните во Тетово

Редакција
Дванаесетте пациенти кои го преживеаја пожарот во тетовската модуларна болница се во добра здравствена состојба без повреди од огнот, уверуваат од ковид центарот. Во последните...
Македонија ТОП СТОРИИ

Посети во ковид-центрите се забранети, во тетовскиот роднини на заболените им биле придружба

Редакција
Ќе инсистирам на институционален пристап, точна анализа, проверка и секако разговор во однос на конкретното прашање за да ги изнесеме сите информации во јавноста, изјави...
Македонија ТОП СТОРИИ

Странски експерти ќе се вклучат за да ги утврдат причините за пожарот во ковид-центарот во Тетово

Редакција
Владата на денешната седница одлучи да прифати странска помош од експерти за да се утврдат причините за пожарот во тетовскиот ковид-центар. „Владата им се заблагодарува...