еМагазин

Tag : гаснење

Локално ТОП СТОРИИ

Пожарот кај Фурка се уште активен, интервенираат „Ер трактор“ и полициски хеликоптер

Редакција
Пожарот кај селото Фурка и браната Паљурци, помеѓу општините Дојран и Богданци се уште е активен. Од изутрината координирано дејствуваат пожарникари и вработени на шумските...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ангелов очекува пожарот во малешевскиот крај денеска да биде ставен под контрола

Редакција
Зафатени се повеќе од 50 хектари деградирана букова и дабова шума од пожарот што го зафати малешевскиот крај, на границата меѓу селата Митрашинци и Будинарци....
Локално ТОП СТОРИИ

Пожарот во Тетово локализиран и под контрола, пожарникарите дежураа цела ноќ

Редакција
И во вечерните часови пожарникарите работеа на целосно ликвидирање на пожарот во Тетово, кој во текот на вчерашниот денот беше ставен под контрола и локализиран....
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

„Имаше детонации од боци, ми пукна под колено“: Сведоштво на пожарникар кој беше повреден при гаснење на пожарот во Тетово

Редакција
Игор Симовски е еден од двајцата повредени пожарникари од Тетовската територијална противпожарна единица при гаснењето на пожарот во модуларната болница во средата, кој на средба...
Македонија

Дождот не го изгасна пожарот на Галичица, испратена теренска екипа

Редакција
Теренската екипа составена од претставници на НП „Галичица” и Територијалната противпожарна единица од Охрид рано утринава е испратена на терен за гаснење на планинскиот пожар...
Локално

Во големиот пожар кај Саса, и авиони учествуваат во гаснењето

Редакција
Пожарот во село Саса се уште е активен, но ставен под контрола. Акцијата, како што информира Малин Трајчевски, командир на ТППЕ од Македонска Каменица од...