еМагазин

Tag : пожари

Локално ТОП СТОРИИ

Вкупно 52 пожари во последните 24 часа, четири сè уште активни

Редакција
Во текот на вчерашниот ден, според извештаите во Секторот за операции и координација во Центарот за управување со кризи (ЦУК), добиени од институциите на Системот...
Локално ТОП СТОРИИ

Во последното деноноќие 35 пожари, активни се уште два

Редакција
Противпожарните тимови вчера интервенирале на 32 пожари, според извештаите во Секторот за операции и координација во Центарот за управување со кризи (ЦУК), добиени од институциите...
Локално ТОП СТОРИИ

Денеска активни пет пожари, вчера регистрирани 37

Редакција
Активни се пет пожари од вкупно 37 што се регистрирани вчера во државава, информира Центрот за управување со кризи (ЦУК). Според ЦУК, активни се пожарите...
Локално ТОП СТОРИИ

Вчера имало 33 пожари, активни седум од вчерашните и четири нови од утрово

Редакција
На тертиторијата на Македонија вчера имало вкупно 33 пожари. Активни од вчерашните се уште седум, а утрово има известување за четири нови пожари, два во...
Локално ТОП СТОРИИ

Вчера изгаснати 45 пожари на отворено, а викендов вкупно 71 пожар

Редакција
Во текот на вчерашниот ден биле регистрирани 45 пожари, а вкупно за викендов имало 71 пожар, при што гореле стрништа, сува трева, ниска вегетација, мешана...
Локално ТОП СТОРИИ

Вчера и денеска изгаснати 19 пожари низ Македонија

Редакција
Изгаснати се сите 19 пожари што беа регистрирани во текот на вчерашниот ден, соопшти Центарот за управување со кризи (ЦУК). Во гаснењето учествуваа противпожарните тимови на...
Локално ТОП СТОРИИ

Вчера имало 26 пожари низ Македонија, активни се три

Редакција
Низ Македонија активни се три пожари, во селата Црнилиште и Долгаец во Општина Долнени и помеѓу селата Ореше и Богомила во Општина Чашка, информира Центарот...
Локално ТОП СТОРИИ

Вчера изгаснати 32 пожари, три сѐ уште активни

Редакција
Вчера на територијата во земјава имаше вкупно 35 пожари, од кои 32 пожари се изгаснати, информираат од Центарот за управување со кризи (ЦУК). Три пожари...
Локално ТОП СТОРИИ

Активни пет пожари низ Македонија

Редакција
Пет пожари се активни на територија на државава, информира Центарот за управување со кризи (ЦУК). Во Општина Долнени има три пожари: кај село Зрзе со...
Локално ТОП СТОРИИ

Вчера изгаснати 12 пожари, активни два во Сарај и Инџиково

Редакција
Во текот на вчерашниот ден на територијата на Македонија имало вкупно 14 пожари на отворен простор, од кои два се активни, еден во Општина Сарај,...