еМагазин

Tag : Гзим Нуредини

Македонија ТОП СТОРИИ

Еден пациент почина во ковид – центарот во Тетово

Редакција
Во изминатите 24 часа во Тетовската клиничка болница има починато едно лице меѓу хоспитализираните во ковид – центарот. Починатото лице е родено 1952 година. -Во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Спасените 12 пациенти немаат повреди од пожарот, еден починат меѓу ковид-болните во Тетово

Редакција
Дванаесетте пациенти кои го преживеаја пожарот во тетовската модуларна болница се во добра здравствена состојба без повреди од огнот, уверуваат од ковид центарот. Во последните...
Македонија ТОП СТОРИИ

39-годишна пациентка од Тетово починала од Ковид-19, имала хронично заболување

Редакција
39-годишна жена која имала претходно хронично заболување, е најмладата од петмината починати пациенти од Ковид-19, јавува телевизија „Телма“. -На болничко лекување се 123 пациенти. Иако...
Македонија

Покрај во Тетово, и во Лешок третман со кислородна поддршка на заболени од Ковид-19

Редакција
Откако се заразиле со Ковид-19 на болничко лекување поради потреба за рехабилитација со соодветен медицински третман 10 пациенти се наоѓаат и во Специјалната болница за...